Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Kenčiančio ir nelaimingo žmogaus vaizdavimas literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Dėmesys nelaimingam žmogui literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Kenčiantis ir nelaimingas žmogus literatūroje – tai gana dažnas atvejis. Tad akivaizdu, kad kančios ir nelaimingumo pasitaiko įvairiais atvejais ir nelaimingas bei kenčiantis žmogus gali būti tokiu vadinamas ne be reikalo, todėl būtent dėl tokių priežasčių netgi galima tiksliau nusakyti, kaip konkrečiai tas kenčiantis ir nelaimingas žmogus atvaizduojamas literatūroje. Todėl apie visa tai plačiau pasakojama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Žmonėms yra labai svarbu būti laimingiems. Taigi kiekvienas žmogus savo gyvenime ieško laimės ir ramybės. Sykiu tai dar suvokiama, kaip tam tikra gyvenimo prasmė. Tačiau prieš atrandant tikrąją laimę ir ramybę, žmogus neretai susiduria su tokiomis gyvenimo situacijomis, kuriose žmogus tampa kenčiančiu ir nelaimingu. Tai reprezentuoja jaučiama kančia, negatyvios mintys, dramtizmas, nuolatinės moralinės kolizijos, nesugebėjimas pasirinkti ir labai daug kitų aspektų, susijusių su kenčiančio ir nelaimingo žmogaus atvaizdu bei gyvenimu. Apie kenčiantį ir nelaimingą žmogų yra rašoma ir literatūros kūriniuose. Juose neretai daugelis vaizduojamų personažų yra patiriantys kančias ir nelaimę. Tokių kenčiančių ir nelaimingų personažų atvaizdavimas yra labai ryškus ir spalvingas, nurodantis, kas dažniausiai tą kančią ir nelaimę sukelia bei apskritai, kokia yra visos tos kančios bei nelaimės prasmė. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, juose atvaizduojamais atvejais bei personažais, išgyvenančiais kančią ir nelaimę, aptariama, koks dažniausiai yra pastebimas kenčiančio ir nelaimingo žmogaus vaizdavimas, kokios savybės kenčiančiam ir nelaimingam žmogui literatūros kūriniuose yra labiausiai būdingos ar net priimtinos.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?