Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Kenčiantis žmogus XX a. literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Kančia yra sunkus dalykas, kurį savo gyvenime patiria kiekvienas žmogus. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių – netekčių, karo ar tarpusavio pykčių. Ypač skaudus žmogaus istorijai yra XXa., kuris yra pilnas netikėtų įvykių, keitusių žmogaus mąstymą ir pasaulio suvokimą. XXa. įvyko daug sunkių istorinių įvykių, kurių pasekoje vyko masiniai žudymai, badas, trėmimai ir kiti žiaurūs įvykiai, dėl kurių žuvo daugybė žmonių, o dar daugiau buvo traumuoti visam gyvenimui. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas kenčiantis žmogus.

Ilgas aprašymas:

XX a. literatūra – tai yra dažniausiai katastrofomis, išgyvenimais, ir kitais skaudžiais istoriniais įvykiais paremta literatūra, kurios didžioji dalis yra tapusi klasika. Tad XX a. literatūriniai kūriniai – reikšmingi tiek žmogaus brandai, tiek suvokimui apie istoriją bei jos reiškinius, kūriniai, kuriuose aprėpiama bei pateikiama tik tai, kas svarbiausia bei paliečia žmogaus vidų. Būtent šiam tikslui XX a. literatūros kūriniuose yra pastebima labai daug ryškių personažų. Vieni jų turi labai teigiamas savybes, o kiti – neigiamas. Tad šiuo atveju, šiame kalbėjimo pavyzdyje kone aktualiausia XX a. literatūroje atvaizduojamo žmogaus charakteristika yra susisijusi su kančia. Kitaip tariant – šiame kalbėjimo pavyzdyje yra svarbus kenčiantis žmogus. Kenčiantys žmonės XX a. literatūros kūriniuose dažniausiai geriausiai atspindi XX a. literatūroje fiksuojamas patirtis ir išgyvenimus. Kenčiančiam žmogui dažniausiai tenka su visomis tomis situacijomis susidurti ir jas išgyventi. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai pateikiama, koks yra kenčiančio žmogaus atvaizdas bet charakteristika, aprašomi XX a. literatūros kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?