Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ko žmogus ieško dažniau: laimės ar prasmės? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogus augdamas, nebesitenkina tuo, ką jau turi. Jam reikia kur kas daugiau. Todėl žmogus pradeda dairytis po aplinką ir stengiasi augti bei tobulėti. Toks augimas ir tobulėjimas susideda iš paieškų. Taigi ko daugiau ir dažniau ieško žmogus gyvenime – prasmės ar laimės – argumentuotai atsakoma šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis atitinkamais lietuvių literatūros kūriniais.

Ilgas aprašymas:

Žmogus, daugelis sutiktų, jog yra labai reiklus gyvenimui individas. Gebantis jausti ir mąstyti, žmogus žino, kas jam būtų geriausia ir priimtiniausia. Tad siekdamas pasiekti savo trokštamus aspektus, žmogus pradeda savo gyvenimo paieškas, veikdamas bendruomenės ir apskritai visos aplinkos gyvenime. Šiuo atveju, kalbėjimo pavyzdyje, keliamas klausimas – ko žmogus ieško dažniau – laimės ar prasmės? Į šį su laime ir prasme susijusį klausimą atsakyti yra gana sunku, nes kiekviena situacija yra pakankamai individuali, plėtojama pagal paties žmogaus charakterį bei suvokimus. Tačiau iš pateiktų atvejų, būtų galima atsakyti į šį klausimą. Taigi aspektams apžvelgti, kas žmogui svarbiau ir ko dažniau žmogus ieško gyvenime – laimės ar prasmės – yra analizuojami literatūros kūriniai, juose aprašomos žmonių situacijos bei išgyvenimai tose situacijose. Tad išsami literatūros analizė, jos suvokimas, kalbėjimo pavyzdyje leidžia argumentuotai atsakyti, kokios paieškos žmogaus gyvenime būna dažnesnės – žmogus labiau linkęs ieškoti laimės, ar, vis tik, žmogus labiau yra linkęs ieškoti būtent prasmės?

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?