Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Koks lietuvio (lietuvės) paveikslas kuriamas įvairių laikotarpių literatūroje? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Koks lietuvio paveikslas kuriamas įvairių laikotarpių literatūroje?

Trumpas aprašymas:

Įvairių laikotarpių literatūra atskleidžia pačių įvairiausių aspektų. Šiuo atveju – tai tikrasis lietuvių paveikslas. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairių laikotarpių literatūriniais kūriniais, jų idėjomis ir juose vaizduojamais herojais, plačiau kalbama apie tai, koks lietuvių paveikslas yra ir su kokiomis savybėmis jis glaudžiausiai yra susijęs.

Ilgas aprašymas:

Įvairių laikotarpių literatūra – tai tų laikotarpių, kada buvo parašyti kūriniai, kasdienybės bei to meto tendencijų atspindžiai, parodantys, koks vyravo požiūris bei kokias tendencijas palaikė visuomenė. Tad įvairiais laikotarpiais pasirodžiusi literatūra yra tarsi laiko mašina, kuri gali skaitytoją nugabenti į bet kokį laikmetį bei suteikti informacijos apie tą laikotarpį. Šiuo atveju įvairių laikotarpių literatūra gali padėti pamatyti, kokie buvo lietuviai įvairiais laikotarpiais. Tai gali būti lietuviai arba lietuvės – neturi didelės reikšmės. Svarbiausia, kad įvairių laikotarpių literatūroje gali atsiskleisti itin spalvingos, tradicinės lietuvių charakteristikos ar gyvenimo atspindžiai. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, analizuojant įvairių laikotarpių literatūros kūrinius, renkamasi išsamiai analizuoti, kokia yra tuose kūriniuose atskleidžiama personažų pateiktis, esminiai bruožai ir kt. aspektai, galintys padėti geriau suvokti, koks lietuvio ar lietuvės paveikslas buvo matomas būtent tada, kai buvo rašomas literatūros kūrinys. Tokius lietuvių paveikslus išanalizavus, būtent dėl šio kalbėjimo pavyzdžio, galima pamatyti išsamesnį lietuvių mentaliteto, kultūros, tradicijų bei suvokimo braižą, supažindinantį šiuolaikinį skaitytoją su įvairių laikotarpių tradiciniais lietuvių paveikslais.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?