Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Laiškas istorijai. – Laiškas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Aprašymas:

 Vincas Kudirka – vienas svarbiausių tautinio atgimimo veikėjų, kurio sukurtas eilėraštis tapo Lietuvos himnu. Vincas Kudirka jaunystėje gėdijosi lietuviškų šaknų ir lietuvių kalbos, tačiau paveiktas J.Basanavičiaus laikraščio „Aušra“, išmoko puoselėti lietuvybę, pakeitė savo tautines pažiūras ir pradėjo dirbti dėl lietuvių tautinės savimonės ugdymo. XX a. matome tautinio atgimimo pasekmes: lietuvių tauta iškovojo nepriklausomybę po pirmojo pasaulinio karo, šalis pradėjo puoselėti savo tautinę tapatybę, kalbą ir istoriją. Nors šalis išgyveno tragišką antrojo pasaulinio karo laikotarpį ir buvo okupuota pusę amžiaus Sovietų Sąjungos, ji neprarado tautiškumo ir sugebėjo vėl tapti nepriklausoma šalimi. Dabar Lietuva yra klestinti šalis tuo požiūriu, kad lietuviai puoselėja ir vertina savo tapatybę, įamžina savo istoriją, lietuvių kalba skamba gatvėse ir yra visur naudojama. Ateityje Lietuva taps stipri šalis, su tvirtu kultūriniu ir tautiniu identitetu. Šiame laiške yra kalbama apie tautiškumo pokyčius XIX-XXI a., Vinco Kudirkos asmenybės svarbą lietuvių identiteto formavimuisi.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite savo mokyklos pavadinimą.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio rašinio į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują rašinį.


  • Kategorija: Laiškas
  • Klasė: 8 klasė
  • Apimtis: 400 žodžių
  • Autoriai: Vincas Kudirka
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?