Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Lietuvio (lietuvės) paveikslas skirtingų laikotarpių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Skirtingų laikotarpių gyventojai, akivaizdu, kad yra skirtingi ir savo charakteristikomis. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje daugiausiai orientuojamasi į XVIII a. ir XX a. lietuvių paveikslus. Tad remiantis atitinkamais literatūriniais kūriniais, šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariama, kokie lietuvių paveikslai pasimato skirtingų laikotarpių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Skirtingų laikotarpių literatūra – tai akivaizdi nuoroda į skirtingų laikotarpių gyvenimo kasdienybę, propaguotas tendencijas ir kitus svarbius to meto žmonėms aspektus. Taigi skirtingų laikotarpių literatūros kūriniuose atvaizduojamos erdvės, istorijos, netgi žmonės – tai to laikmečio reprezentacija. Šiuo atveju, kalbant apie skirtingais laikotarpiais parašytus literatūros kūrinius, itin svarbus objektas – tai žmonių paveikslai. Tad svarbiausia šiame kalbėjimo pavyzdyje yra aptarti tai, koks yra lietuvio (lietuvės) paveikslas bei kokiais motyvais jis yra atvaizduojamas tuose skirtingų laikotarpių literatūros kūriniuose. Būtent todėl kalbėjimo pavyzdyje, kalbant apie lietuvio arba lietuvės paveikslą, nebėra remiamasi tradicinėmis ir paviršutiniškomis nuomonėmis, jog lietuvis arba lietuvė – tai liūdni, ūkį prižiūrintys, tik moralės paisantys žmonės. Lietuvio arba lietuvės paveikslai gali būti kur kas įvairesni ir kur kas spalvingesni, na, o visa tai pagrindžia skirtingų laikotarpių literatūra. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra aptariami skirtingais laikmečiais gyvenę bei literatūriniuose kūriniuose buvę aprašyti lietuviai bei lietuvės, pateikiami išsamūs jų paveikslai, galintys leisti nuspręsti, kiek lietuvio ir lietuvės paveikslai keitėsi bėgant laikui,

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?