Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Lietuvių literatūra – tautos istorijos liudytoja.

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra – visomis prasmėmis kone pats svarbiausias palikimas ateinančioms kartoms, nes joje slypi įvairiausių temų, vertybių ir kt. Tačiau į literatūrą galima žvelgti ir kitu kampu, ne tik kaip į mokytoją. Lietuvių literatūra gali būti ir puiki tautos istorijos liudytoja. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis atitinkamais lietuvių literatūros kūriniais, įrodoma, kad lietuvių literatūra – tai tautos istorinis palikimas ir liudijimas.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai užrašytas lietuvių tautos kultūrinis palikimas ateities kartoms. Būtent lietuvių literatūroje galima rasti pačių įvairiausių lietuvybės ir jos identiteto atspindžių. Pavyzdžiui, lietuvių literatūros kūriniuose labai dažnai kalbama apie lietuvių paveikslus, apie lietuvių kasdienybę ir kt. Tačiau dar svarbesnis lietuvių literatūros momentas pasirodo tada, kai lietuvių literatūroje yra atpasakojamos ypatingos žmonių, t.y. lietuvių tautos istorinės patirtys, kuriose pastaraisiais amžiais teko atsidurti tikrai ne vienam ir ne kelioms dešimtims lietuvių, o visai tautai. Tad tokia tema aprašytuose lietuvių literatūros kūriniuose iškyla istoriniai liudijimai ir žmonių patirtys. Todėl labai dažnai lietuvių literatūrą galima vadinti tautos istorijos liudytoja, kuri parodo, ką teko iškęsti žmonėms bei kaip jiems sekėsi tai padaryti. Dėl šios priežasties, šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis tokiomis temomis kalbančia lietuvių literatūra, argumentuotai apsvarstoma bei įrodoma mintis, jog lietuvių literatūra išties yra tautos istorijos liudytoja. Šis kalbėjimo pavyzdys, įrodydamas tokią mintį, parodo, kokia yra reikšminga lietuvių literatūra bei kodėl tokius istorinius liudijimus aprašydama ji turi svarbią išliekamąją vertę.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?