Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Literatūra – istorinės praeities liudijimas.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Istorinės praeities atskleidimas Lietuvos literatūroje. Trumpas aprašymas: Literatūra kiekvieno žmogaus gyvenime užima didelę reikšmę. Ji turi ne tik estetinę funkciją, moko gyvenimiškų dalykų, bet taip pat literatūra yra istorinės praeities liudytoja. Istorinė praeitis padeda geriau pažinti savo tautą, valstybę. Valstybės ir jos istoriškumo tema yra viena iš pagrindinių literatūroje. Kartais tai, ko negali perteikti istoriniai šaltiniai, kitoms kartoms apie tai liudija literatūra. Ilgas aprašymas: Literatūriniai kūriniai – tai unikalūs tekstai, apie žmones, jų patirtis, išgyvenimus ir svarbiausia – istoriją. Kai kalbama apie istorinius aspektus, visada dominuoja praeitis ir praeities samprata. Praeitį mes vadiname tuo, kas jau įvyko. Na, o literatūriniuose kūriniuose, kad ir kada jie būtų parašyti, ta istorija visada atsiskleidžia. Istorinė praeitis perteikiama per įvairius pasakojimus, atsiminimus ir kt. Ši istorinė praeitis, užfiksuota literatūros kūriniuose atvaizduoja tai, kas vyko ir tai, apie ką bus įdomu išgirsti ateityje su tomis istorinėmis praeities detalėmis nesusidūrusiems žmonėms, besidomintiems praeitimi ir praeityje vykusiais gyvenimo niuansais bei peripetijomis. Tad kad ateities kartoms būtų lengviau sužinoti apie praeitį, literatūra fiksuodama tuos įvykius ir tampa neįkainojamu istorinės praeities liudijimu. Tačiau šiai minčiai reikalingas platesnis pagrindimas. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, juos analizuojant, argumentuotai pateikiami aspektai, dėl kurių literatūra gali būti vadinama istorinės praeities liudijimu bei sykiu įvardijama, kokie aspektai leidžia taip manyti, kalbant apie literatūrinius kūrinius.

  Klasė: 10 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!