Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Literatūra – istorinės praeities liudijimas. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Istorinės praeities atskleidimas Lietuvos literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Literatūra kiekvieno žmogaus gyvenime užima didelę reikšmę. Ji turi ne tik estetinę funkciją, moko gyvenimiškų dalykų, bet taip pat literatūra yra istorinės praeities liudytoja. Istorinė praeitis padeda geriau pažinti savo tautą, valstybę. Valstybės ir jos istoriškumo tema yra viena iš pagrindinių literatūroje. Kartais tai, ko negali perteikti istoriniai šaltiniai, kitoms kartoms apie tai liudija literatūra.

Ilgas aprašymas:

Literatūriniai kūriniai – tai unikalūs tekstai, apie žmones, jų patirtis, išgyvenimus ir svarbiausia – istoriją. Kai kalbama apie istorinius aspektus, visada dominuoja praeitis ir praeities samprata. Praeitį mes vadiname tuo, kas jau įvyko. Na, o literatūriniuose kūriniuose, kad ir kada jie būtų parašyti, ta istorija visada atsiskleidžia. Istorinė praeitis perteikiama per įvairius pasakojimus, atsiminimus ir kt. Ši istorinė praeitis, užfiksuota literatūros kūriniuose atvaizduoja tai, kas vyko ir tai, apie ką bus įdomu išgirsti ateityje su tomis istorinėmis praeities detalėmis nesusidūrusiems žmonėms, besidomintiems praeitimi ir praeityje vykusiais gyvenimo niuansais bei peripetijomis. Tad kad ateities kartoms būtų lengviau sužinoti apie praeitį, literatūra fiksuodama tuos įvykius ir tampa neįkainojamu istorinės praeities liudijimu. Tačiau šiai minčiai reikalingas platesnis pagrindimas. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, juos analizuojant, argumentuotai pateikiami aspektai, dėl kurių literatūra gali būti vadinama istorinės praeities liudijimu bei sykiu įvardijama, kokie aspektai leidžia taip manyti, kalbant apie literatūrinius kūrinius.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?