Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilė ir pareiga lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Meilė yra svarbus jausmas kiekvienam žmogui. Visi žmonės ankščiau ar vėliau patiria meilę, kuri keičia jų gyvenimus. Žmonės gali pamiršti visą savo gyvenimą ir paskirti viską vien dėl mylimo žmogaus. Tačiau žmogus negali apleisti ir savo įsipareigojimų – žmogus turi įvairias pareigas, kurias privalo suderinti su kitais gyvenimo aspektais. Tačiau suderinti meilę ir pareigą nėra lengva. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama meilė ir pareiga.

Ilgas aprašymas:

Meilė, kaip daugeliui itin familiarus jausmas, yra suvokiama individualiai, todėl tikslios meilės sampratos nėra. Tačiau neklystume sakydami, kad labai dažnai meilė būna susijusi su pareiga. Tokiu atveju norima pasakyti, kad neretai iš meilės patirčių, meilės jaučiamų kitų jausmų, žmogus renkasi įsipareigoti arba tęsti pradėtą pareigą. Kitaip tariant, tokiu atveju meilė tampa tam tikru motyvacijos įrankiu, kuris žmogaus pareigoms suteikia įdomumo. Taigi meilę ir pareigą galima tarpusavyje jungti ir matyti tam tikrą, savitą meilės ir pareigos samplaiką. Neretai apie meilės ir pareigos niveliavimąsi yra kalbama ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose labai dažnai regimos situacijos, kada meilė verčia arba prisiversti atlikti pareigą, arba kaip tik meilės jausmas skatina pareigos atsisakyti. Tačiau meilės ir pareigos sąveikų gali būti ir kitokių. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, juose pateikiamomis įvairiomis su meile ir pareiga susijusiomis situacijomis, argumentuotai pateikiama, kaip yra plėtojama meilės ir pareigos tema lietuvių literatūriniuose kūriniuose bei kuo ši meilės ir pareigos tema yra tokia svarbi.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?