Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilės ir pareigos tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Dažnai žmogus įsimyli ir užmiršta viską gyvenime. Mylimasis tam žmogui tampa visu jo pasauliu, todėl žmogus dažnai gali užmiršti kitas savo pareigas. Lygiai taip pat gali atsitikti ir su pareiga – žmogus gali užmiršti save ir savo gyvenimą, gali viską aukoti vardan pareigos. Tad suderinti šiuos du dalykus nėra lengva. Literatūroje yra daug pavyzdžių, rodančių meilės ir pareigos santykį ir padedančių suvokti, kaip šie du dalykai yra susiję. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama meilės ir pareigos tema.

Ilgas aprašymas:

Meilė – tai kone pats svarbiausias ir unikaliausias žmogaus gyvenimo jausmas. Meilę galima interpretuoti pačiomis įvairiausiomis sampratomis, pritaikyti meilės jausmą beveik kiekvienoje žmogaus gyvenimo situacijoje. Taigi meilė yra įvairialypė, bet labai dažnai figūruojanti žmogaus gyvenime ir daranti tam gyvenimui labai didelę reikšmę. Tačiau žvelgiant į kai kuriuos gyvenimo atvejus, matoma, kad šalia meilės atsiranda ir pareiga. Pareiga dažnai susijusi su įsipareigojimais, atsakomybėmis, bandomais pasiekti tikslais. Tad šis ryšys tarp meilės ir pareigos atsiranda tada, kai žmogaus gyvenimo pareigas išbando meilės jausmas arba meilės jausmą išbando prisiimamos pareigos. Būtent dėl to, žvelgiant į lietuvių literatūros kūrinius, galima pastebėti, kad kūriniams, kuriuose atsiranda tiek meilę, tiek pareigas įprasminančių aspektų, galima pritaikyti meilės ir pareigos temą. Meilės ir pareigos tema dažniausiai nagrinėja daug svarbių istorinių momentų, juose buvusių istorinių asmenybių gyvenimo peripetijų ir kt. aspektų. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai aptariama, kokiose situacijose lietuvių literatūriniuose kūriniuose, kokiais principais, atsiskleidžia meilę ir pareigą reprezentuojanti tema. Pabrėžiama, kuo ji svarbi bei aktuali skaitytojui.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?