Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Meilės ir pareigos tema lietuvių literatūroje. (2)  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Dažnai žmogus įsimyli ir užmiršta viską gyvenime. Mylimasis tam žmogui tampa visu jo pasauliu, todėl žmogus dažnai gali užmiršti kitas savo pareigas. Lygiai taip pat gali atsitikti ir su pareiga – žmogus gali užmiršti save ir savo gyvenimą, gali viską aukoti vardan pareigos. Tad suderinti šiuos du dalykus nėra lengva. Literatūroje yra daug pavyzdžių, rodančių meilės ir pareigos santykį ir padedančių suvokti, kaip šie du dalykai yra susiję. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama meilės ir pareigos tema. Ilgas aprašymas: Meilė – tai kone pats svarbiausias ir unikaliausias žmogaus gyvenimo jausmas. Meilę galima interpretuoti pačiomis įvairiausiomis sampratomis, pritaikyti meilės jausmą beveik kiekvienoje žmogaus gyvenimo situacijoje. Taigi meilė yra įvairialypė, bet labai dažnai figūruojanti žmogaus gyvenime ir daranti tam gyvenimui labai didelę reikšmę. Tačiau žvelgiant į kai kuriuos gyvenimo atvejus, matoma, kad šalia meilės atsiranda ir pareiga. Pareiga dažnai susijusi su įsipareigojimais, atsakomybėmis, bandomais pasiekti tikslais. Tad šis ryšys tarp meilės ir pareigos atsiranda tada, kai žmogaus gyvenimo pareigas išbando meilės jausmas arba meilės jausmą išbando prisiimamos pareigos. Būtent dėl to, žvelgiant į lietuvių literatūros kūrinius, galima pastebėti, kad kūriniams, kuriuose atsiranda tiek meilę, tiek pareigas įprasminančių aspektų, galima pritaikyti meilės ir pareigos temą. Meilės ir pareigos tema dažniausiai nagrinėja daug svarbių istorinių momentų, juose buvusių istorinių asmenybių gyvenimo peripetijų ir kt. aspektų. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai aptariama, kokiose situacijose lietuvių literatūriniuose kūriniuose, kokiais principais, atsiskleidžia meilę ir pareigą reprezentuojanti tema. Pabrėžiama, kuo ji svarbi bei aktuali skaitytojui. Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus: išplėstinį planą; skaidres; galimus egzaminavimo klausimus. Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus. Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!