Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilės samprata literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Meilė – labai sudėtingas jausmas. Meilė gali suteikti žmogui daug laimės ir džiaugsmo, bet tuo pačiu metu meilė gali ir skaudinti, sugriauti žmogaus gyvenimą. Dėl to vieni žmonės ieško meilės visą savo gyvenimą, tačiau kiti žmonės jos vengia ir bijo patirti skausmą. Meilė yra skirtingai suvokiama įvairių žmonių – vieniems tai džiaugsmas, kitiems tai gyvenimo tikslas, o tretiems meilė gali iš vis nerūpėti. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama meilės samprata.

Ilgas aprašymas:

Meilė – tai vienas unikaliausių, subtiliausių, tačiau sykiu sudėtingiausių jausmų, kokius tik gali jausti žmogus. Būtent todėl meilę suvokti kiekvienam yra gana sudėtinga. Vieni meilei būdingus apibrėžimus ir reiškinius supranta vienaip, kiti – kitaip. Tai reiškia, kad meilės suvokimas yra individualus. Individualus meilės jausmo suvokimas dažnai klasifikuojamas į neigiamą ir teigiamą suvokimą. Todėl vieni meilei būdingus veiksnius priima teigiamai. Iš tokių teigiamų meilės pajautų žmogus meilės sampratą identifikuoja per džiaugsmą, laimę, prakilnumą. Kiti, vis tik, meilę suvokia kaip negatyvų dalyką. Būtent todėl meilės sampratą identifikuoja per kančią, skausmą, liūdesį. Tačiau net ir iš tokios paprastos klasifikacijos, jeigu reikėtų meilę aptarti plačiau, galima įžvelgti ir per dar įdomesnes, įvairesnes prizmes. Todėl šiuo atveju įdomu, kaip būtent literatūros kūriniuose atsiskleidžia meilė bei meilės samprata, kas būdinga meilei, kaip ji reiškiasi žmogaus gyvenime, kur slypi jos sudėtingumas. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais literatūros kūriniais, juose vaizduojamais veikėjų išgyvenimais bei patirtimis, aptariama, kokia meilės samprata išryškėja literatūroje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?