Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Meilės tematika Igno Šeiniaus romane „Kuprelis“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Olesio ir Kunigundos meilės istorija I. Šeiniaus romane „Kuprelis“.

Trumpas aprašymas:

Igno Šeiniaus impresionistinis romanas „Kuprelis“ yra unikalus kūrinys, kuriame pati svarbiausia ir ryškiausia yra būtent meilės tema. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje plačiau yra aptariama tai, kokiais principais, detalėmis ar kitokiais akcentais yra įprasminama meilės tematika kūrinyje, paaiškinama viso to svarba.

Ilgas aprašymas:

Igną Šeinių daugelis identifikuoja kaip garsų XX a. lietuvių ir švedų rašytoją, Lietuvos diplomatą bei spaudos darbuotoją. Tad Ignas Šeinius yra talentingas lietuvių rašytojas, turintis ne tik labai prasmingą politinę, tačiau ir svarbią kūrybinę patirtį, kuri leidžia šį rašytoją pripažinti ypač turiningą gyvenimą gyvenusiu žmogumi. Igno Šeiniaus kūryba buvo plačiai žinoma, kadangi Ignas Šeinius daug rašė, o sykiu ir vertė kūrinius. Tačiau labiausiai Igną Šeinių, ko gero, išgarsino vienas jo žinomiausių romanų, pavadinimu „Kuprelis“. „Kuprelį“ Ignas Šeinius išleido dar 1913 m.. Tuo metu išleistas kūrinys net ir iki šių dienų nepraranda aktualumo bei yra minimas kaip vienas pirmųjų ir siužetu itin ryškių kūrinių. Tačiau kuo šis Šeiniaus „Kuprelis“ ryškus? Išanalizavus rašytojo kūrinį, visų dėmesį patraukia ypatinga meilės istorija. Taigi, savaime suprantama, Igno Šeiniaus romane labiausiai būdinga meilės tematika. Meilę Ignas Šeinius kūrinyje identifikuoja labai įvairiomis prasmėmis. Tad šiame kalbėjime, remiantis Igno Šeiniaus garsiuoju romanu, argumentuotai pateikiama, kokiais principais atsiskleidžia meilės tematika šiame rašytojo kūrinyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?