Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Miesto vaizdavimas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Miestas – tabu tema lietuvių literatūroje. Lietuviai nuo seno buvo kaimiška tauta, todėl kaimas ilgą laiką buvo vertybių ir doros pamatas. Miestas ilgą laiką lietuviui buvo svetima ir nepažinta erdvė – lietuviai pradėjo labiau keltis gyventi į miestus tik nuo XXa., ypač nuo jo antrosios pusės. Ankščiau Lietuvos miestuose gyveno daugiausia kitataučiai. Miesto tema nėra plačiai plėtojama lietuvių literatūroje, miestas yra retai kada vaizduojamas. Vis dėlto su literatūra kartu keičiasi ir miesto vaizdas. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas miesto vaizdavimas.

Ilgas aprašymas:

Miestas – tai šiandien kiekvienam familiari erdvė, kuri yra suvokiama, kaip tam tikras gyvenamasis teritorinis vienetas, turintis labai daug gyventojų. Šalia didelio gyventojų skaičiaus, miestui būdingas ir urbanistiškumas, naujovės, pastatų bei žmonių įvairovė, naujoviškas gyvenimas, būdingas šiuolaikiniam žmogui. Kalbant apie anksčiau gyvenusius žmones, ne šiuolaikinius gyventojus, miestą anksčiau gyvenę žmonės įsivaizdavo kitaip. Miestas buvo svetima erdvė. Taip yra dėl to, kad lietuviai – tai kaimo erdvę daugiausiai vertinanti ir pripažįstanti tauta. Tad šiuo atveju, labai svarbu gilintis ir suvokti bendrą miestui būdingą vaizdavimą iš įvairių perspektyvų. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, jų siužetais, veikėjų patirtimis bei suvokimais, yra aptariama, kaip yra renkamasi vaizduoti miesto erdvę lietuvių literatūros kūriniuose. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra gilinamasi į tai, kokie aspektai labiausiai būdingi miestui, kokios reikšmės miesto erdvė turėjo anksčiau gyvenusiems žmonėms, kuo miestas yra ypatingas. Kalbėjimo pavyzdyje pateikiama išsami miesto vaizdavimo lietuvių literatūros kūriniuose analizė yra savotiška miesto sampratos lietuvių literatūroje pateiktis.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?