Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Motinystės tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Motina – pirmasis žmogus kiekvieno vaiko gyvenime. Motina yra ypač svarbus žmogus vaikui, nes motina moko vaiką kaip gyventi, kaip pažinti ir suprasti pasaulį. Motiniška meilė yra ypač svarbi vaikui – be jos vaikas nežino, kas yra meilė ir šiluma. Bet ne kiekviena motina rūpinasi savo vaiku – dažnai motinos nesielgia kaip motinos, o palieka savo vaikus likimo valiai ar juos išnaudoja – tad tokia moteris nėra motina. Literatūroje motinystės tema yra įvairiai interpretuojama ir vaizduojama, iškeliami įvairūs šios temos aspektai. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama motinystės tema.

Ilgas aprašymas:

Motinystė – tai yra tikriausiai pati gražiausia, šviesiausia ir ypatingiausia gyvenimo patirtis moteriai. Taigi motinystę dažnai suvokiame, kaip džiaugsmingą procesą, kurio metu moteris suteikia gyvybę ir ją puoselėja. Tačiau nepaisant viso motinystei priklausančio grožio bei ypatingumo, motinystė gali būti ir varginga, lemianti įvairius išgyvenimus, iššūkius moters gyvenime. Tad kaip ir kiekvienas dalykas, motinystė gali nešti labai įvairų suvokimą. Dažniausiai šį suvokimą turi moterys, jau patyrusios motinystės džiaugsmą ir vargą. Tačiau ką reikėtų daryti tiems, kurie negali patirti motinystės džiaugsmų ir vargų ar kuriems motinystės patirtys yra dar tik ateityje? Tokiu atveju gelbėja literatūriniai kūriniai. Taigi nenuostabu, kad apie motinas ir motinystę galima rasti labai daug informacijos lietuvių literatūros kūriniuose. Juose plėtojama motinystės tema leidžia geriau pažvelgti į motinų paveikslus, situacijas, su kuriomis tenka susidurti motinystę patiriančioms moterims. Ši motinystės tema yra ypatinga. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, argumentuotai aptariama, kokiais motyvais atsiskleidžia motinystės tema lietuvių literatūros kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 12-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?