Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂
Aprašymas:
Lietuvos valstybė, susikūrusi viduramžių pabaigoje, išliko vienintelė pagoniška valstybė iki pat XIVa. pabaigos. Su nauja religija atkeliavo raštas, skaitymas ir rašymas, tačiau lietuvių kalbos padėtis pagerėjo tik XVIa., kai buvo sukurta pirmoji knyga lietuvių kalba. XVIa. antroje pusėje Lietuva sukuria bendrą valstybę su Lenkija taip siekdama apsisaugoti nuo vis didesnę grėsmę keliančios Rusijos valstybės. Lietuvos-Lenkijos valstybė buvo bajorų valstybė – nuo bajorų demokratijos iki anarchijos. XVIIIa. pabaigoje Lietuva ir Lenkija neteko savo valstybingumo, o XIXa. buvo priespaudos amžius, kurio metu vyko Napoleono karai ir viltis atkurti šalį, du sukilimai, lietuvių kalbos draudimas, knygnešystė iš Prūsijos į Lietuvą, baudžiavos panaikinimas. XXa. buvo kupinas laimingų ir kruvinų įvykių – du pasauliniai karai, žudymai, trėmimai, pusę amžiaus trukusi okupacija ir nepriklausomybės atkūrimas. Lietuvos istorija yra kupina įvairių įvykių, tautai teko patirti skaudžius ir laimingus pokyčius, tačiau kaip visa tai vertina skirtingų epochų rašytojai? Šiame kalbėjime yra nagrinėjamas požiūris į tautos ir valstybės istoriją lietuvių literatūroje.
Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:
Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.
Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.