Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2018
Rašome pavyzdinius kalbėjimus jau 8-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! :) Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui :)

Ričardas Gavelis (biografija, kūrybos bruožai, konspektas, kalbėjimai, pastraipos)

autorio nuotrauka
Biografija

Ričardas Gavelis, kuris yra gimęs 1950 metų lapkričio 8 dieną, yra lietuvių prozininkas bei gabus publicistikos atstovas, dar žinomas ir kaip dramaturgas. Šis žmogus savo gyvenimo dienas palaidojo ganėtinai anksti – 2002 metų vasarą, rugpjūčio 18 dieną. Užaugo fizikės motinos ir matematiko tėvo šeimoje, tačiau jaunystė buvo niūri ir nedžiuginanti. Ričardas Gavelis yra baigęs Druskininkų vidurinę mokyklą, po kurios Vilniaus universitete gavo fiziko teoretiko diplomą. Jis stropiai dirbo redakcijoje. Be to, yra paskelbęs ganėtinai reikšmingus mokslinius darbus, kurie svarbūs iki šių dienų. Ričardas Gavelis laikomas vienas ryškiausių lietuviškojo postmodernizmo atstovų. Šio prozininko knygos yra išverstos į daugelį kalbų, nes  tai išskirtinė figūra literatūros istorijoje. Ričardas Gavelis nuolatos gyveno nevilties ir keistenybių pasaulyje, nes buvo ta asmenybė, kuri rinkosi pačius geriausius variantus, turėjo savo individualų skonį. Ričardas Gavelis ne kartą bandydavo vis iš naujo suvokti savo tapatybę, stipriai išgyveno savo gyvenimo laikotarpyje vykusius įvykius. Ričardo Gavelio gyvenimas sukosi aplink susimąstymą ir norą padėti valstybei sukurti šviesią bei nepriklausomą ateitį.

Kūryba ir jos bruožai

Ričardo Gavelio kūryba be galo provokuojanti, čia jaučiamas antiromantinis pasaulėjautos spektras bei autentiška laisvo ir nepriklausomo, individualybę suvokiančio žmogaus laikysena kultūros apsuptyje. Kūryba įvardijama kaip drąsi, provokuojanti, sugebanti permąstyti įvairius tautinius bei politinius polinkius. Ričardo Gavelio kūrybos kelyje matomas ir labai ryškus racionalusis pradas. Ričardas Gavelis rašė kritiškas mintis, atsižvelgdamas į gyvenamojo laikotarpio ypatybes: atvirai mąstė dabarties aktualijomis. Kūryboje dažnai vaizduojama vidinė drama; pagrindinis herojus neturi istoriškumo dimensijos supratimo. Ričardas Gavelis kūrybos kontekste labiausiai parodė, kaip per visą okupacijos laiką buvo konstruojama lietuvybės samprata. Todėl jo kūryboje vyrauja griežtumas ir aiškumas.

Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Kalbėjimų rašyme turime 8-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?