Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Riterystės idėjos ir riterio idealas literatūroje. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Viduramžiais buvo labai svarbus riterių kultas, todėl vyravo labai įvairios, tačiau sykiu tikslingos riterių idėjos bei idealai. Visa tai buvo perteikta ir literatūriniuose kūriniuose, todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje pristatoma, kokios riteriškosios idėjos bei kokie riteriškieji idealai plytėjo literatūroje anuomet.

Ilgas aprašymas:

Kai kalbama apie viduramžius, labai dažnai akcentuojama ne kas kitas, kaip riteriai. Riterį dažniausiai pagal šaltinius bei žodynus galima identifikuoti, kaip ginkluotą ir kilmingą karaliaus ar aukščiausių luomų atstovų pavaldinį, kuris dažniausiai ne tik atlikdavo riteriui pavedamus žygius bei darbus, tačiau sykiu ir saugodavo žmones, už juos kovodavo, taip atlikdamas pareigą. Tačiau nepaisant viso to, riteriui buvo labai svarbios riterystės idėjos. Šios riterystės idėjos apėmė riterių numatytas taisykles, esminius riteriams priklausančius bruožus bei aspektus, kurių turėjo laikytis riteriai atlikdami savo riteriškąsias pareigas. Svarbu tai, kad pagal riterystės idėjas gyvenantys riteriai dažnai tapdavo ir tam tikrais riterio idealais, į kuriuos žvelgdavo ir gėrėdavosi kiti, galbūt nebūtinai siekdami tapti riteriais, tačiau džiaugdamiesi, kad yra tokių garbingų, drąsių ir narsių žmonių. Tačiau kokios buvo tos riterystės idėjos bei kokie buvo riterio idealai? Į šiuos klausimus per įvairius siužetus yra atsakoma literatūros kūriniuose. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, kokios riterystės idėjos bei kokie riterio idealai atsiskleidžia literatūriniuose kūriniuose, pabrėžiant jų svarbą.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?