Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Šeimos svarba lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kodėl žmogui svarbi šeima? Ką žmogui reiškia šeima? Ką reiškia žmogui šeima? 

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje labai dažnai galima įžvelgti pačių įdomiausių tekstų apie šeimą. Būtent šeima lietuvių literatūros kūriniuose yra tarsi svarbi sakrali žmogui erdvė, kuri reiškia labai daug ir yra neapsakomai svarbi. Tad kokia konkrečiai šeimos svarba atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Šeima – tai pati pirmoji žmogaus gyvenimo bendruomenė, kurioje žmogus auga, tobulėja ir gyvena. Tad šeimą, iš esmės, galima vadinti pirmąja žmogaus gyvenimo stotele. Kadangi ji primoji – žmogui yra labai svarbi ir reikšminga dėl pačių įvairiausių priežasčių. Dažniausiai šeimos svarbą žmogaus gyvenime reprezentuojančios priežastys būna sentimentalios, susijusios su glaudžiais ryšiais, saugumu ir daugeliu kitų aspektų, kurių šeimos svarbos klausimu yra tikrai neišmatuojamas skaičius. Taigi šeimą ir jos svarbą galima vadinti įvairiapusiškai svarbiu žmogui aspektu. Tad tokiu atveju, šiame kalbėjimo pavyzdyje, vis tik, aptariama, kuo šeima yra svarbi žmogui, koks reikšmės šeima turi žmogaus gyvenime, kaip šeima veikia žmogų ir dėl ko šeimos bei žmogaus santykis dažnai būna toks glaudus bei jausmingas. Būtent tokiai analizei atlikti, pasirenkama remtis lietuvių literatūros kūriniais, kuriuose atpasakojami šeimos gyvenimo procesai. Taigi trumpai tariant, kalbėjimo pavyzdyje yra atskleidžiama šeimos svarba, išryškėjanti lietuvių literatūros kūriniuose. Tai leidžia geriau pažvelgti į šeimos reikšmę bei šeimos ypatingumą.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?