Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Skriaudos ir kaltės tema J. Biliūno kūryboje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Jonas Biliūnas – tai itin žymus XIX a. pab. – XX a. pradž. lietuvių rašytojas moralistas, kurio kūryba išties įtraukianti bei svarbiausia – turinti išliekamąją vertę. Todėl šią kūrybą analizuojant, pastebima daug aktualių temų. Viena jų – skriaudos ir kaltės tema. Tad kokiais principais ši tema yra atskleidžiama Jono Biliūno kūryboje, argumentuotai pasakojama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Skriauda, savaime suprantama, yra negatyvus procesas, kada žmogus kito atžvilgiu elgiasi neteisingai, kurdamas nuoskaudą kitam. Skriaudą dažniausiai žmogus gali kitam padaryti to pats net nenorėdamas. Retas atvejis, kada skriaudai atlikti žmogus turi tikrų ir rimtų motyvų. Tačiau nepaisant to, skriaudą, kaip tam tikrą procesą, lydi kaltė. Kaltė yra skriaudą įprasminantis jausmas, susijęs su žmogaus sąžinės balsu ir jo apraiškomis, padarius negerą darbą. Vieni kaltę po padarytų skriaudų jaučia, kiti ne. Tačiau bet kokiu atveju skriauda ir kaltė yra du svarbūs susiję aspektai. Taip pat svarbu tai, kad skriauda ir kaltė yra labai aktualus kasdienybės atspindys. Todėl labai dažnai apie skriaudą ir kaltę yra kalbama ir lietuvių literatūros kūrėjų kūryboje. Pavyzdžiui, apie skriaudą ir kaltę savo kūrybos pavyzdžiuose nemažai rašė ir garsus lietuvių rašytojas Jonas Biliūnas. Biliūnui suvokiami skriaudos ir kaltės suvokimai nugulė jo novelėse. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, argumentuotai pateikiama, kokiais motyvais ar situacijomis atsiskleidžia skriaudos ir kaltės tema Jono Biliūno kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?