Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Tautinės vertybės lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Tautiškumo motyvai lietuvių rašytojų kūriniuose.

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra labai dažnai pateikia gausybę temų ir šalia jų išsidėsčiusias akcentuojamas vertybes. Tokių vertybių būna daug, tačiau viena svarbiausių ir reikšmingiausių vertybių klasifikacijų yra tautinės vertybės. Tad kokios tautinės vertybės kokiuose būtent lietuvių literatūros kūriniuose yra akcentuojamos, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra dažniausiai perteikia tik tai, kas yra svarbiausia lietuviams. Tad dažniausiai tokiose literatūros pateiktyse atsispindi istorinių įvykių vaizdavimas, pasakojama lietuvių žmonių kasdienybė. Tačiau sykiu yra nupasakojamos ir svarbiausios tautinės vertybės. Tautines vertybes galima identifikuoti kaip tautai svarbiausias vertybes, kurių privalu paisyti, jeigu žmogus myli ir gerbia savo tautą bei stengiasi puoselėti tautinius ženklus bei identitetą. Tad lietuvių literatūros kūriniai turi labai plačią tautinių vertybių pateiktį. Kiekviena tautinė vertybė, užrašyta lietuvių literatūros kūriniuose reprezentuoja lietuviškąją kultūrą bei tautinius ženklus. Tad kadangi tautinių vertybių, atvaizduojamų lietuvių literatūroje yra išties nemažai, šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariamos pačios svarbiausios tautinės vertybės bei tai, kaip jos yra pritaikomos kasdienybėje. Taigi lietuvių literatūra bei apskritai šis kalbėjimo pavyzdys, pirmiausia, leidžia geriau pažvelgti į tautinių vertybių sampratą, visų antra, leidžia suvokti, kokios yra svarbiausios tautinės vertybės lietuvių gyvenimo ir kultūriniu atžvilgiu bei, visų trečia, leidžia suvokti, kokios reikšmės turi šios tautinės vertybės.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 12-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?