Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvo paveikslas lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Tėvas – svarbi figūra kiekvieno vaiko gyvenime. Tėvas yra šeimos galva, autoritetas, kuris turi ne tik rūpintis šeima, bet ir rodyti pavyzdį. Tėvas turi mokyti ir rūpintis vaikais. Vis dėlto pasaulyje būna įvairių tėvų ir jie yra skirtingai vaizduojami literatūroje – atskleidžiami skirtingi tėvų pavyzdžiai. Šiame kalbėjime yra analizuojamas tėvo paveikslas.

Ilgas aprašymas:

Tėvas – tai šeimos galva. Tėvui svarbu aprūpinti savo šeimą, ją išlaikyti. Toks dažniausiai yra tradicinis požiūris į tėvą. Tačiau tai tėra paviršutiniškas tėvo vertinimas. Tėvas net ir būdamas šeimos galva, labai svarbia savo šeimos dalimi, yra toks pat žmogus kaip ir visi kiti. Būtent todėl tėvas, kaip žmogus, turi savitą charakteristiką, bruožus, požiūrį ir poreikius. Tad tai leidžia suvokti, kad tėvas turi savitą paveikslą. Dažnai, kaip ir kiekvieno žmogaus atveju, jis yra įvairialypis. Tad tėvas gali būti tradicinis šeimos vyras, šeimos galva. Kitais atvejais, tėvas gali būti griežtas ir neturintis itin prasmingo gyvenimo. Tad dėl šios įvairovės, iš kultūrinės patirties tėvo paveikslą aprašyti būtų sunku. Kadangi apie tėvo paveikslą informacijos yra nemažai lietuvių literatūros kūriniuose, kuriuose dažniausiai yra atvaizduojama šeima, tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai pateikiama, koks tėvo paveikslas atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose. Sykiu aptariami dažniausiai tėvui priklausantys bruožai, parodantys tėvo, kaip šeimos galvos ir kaip žmogaus ypatingumą.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?