Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės ir žmogaus santykis lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kodėl glaudus ryšys su tėvyne gali įprasminti gyvenimą?

Trumpas aprašymas:

Tėvynės ir žmogaus santykis, akivaizdu, kad yra labai abipusis, nes tiek žmogus nuo tėvynės, tiek tėvynė nuo žmogaus yra priklausoma. Na, ir svarbu tai, kad apie tėvynės ir žmogaus santykį labai nemažai rašoma lietuvių literatūroje, kur neretai, analizuojant, matoma, kad tėvynės ir žmogaus santykis yra glaudus. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, analizuojant svarbiausius lietuvių literatūros kūrinius, argumentuotai aptariama, kodėl tėvynės ir žmogaus ryšys yra toks glaudus, kas jį įprasmina.

Ilgas aprašymas:

Tėvynė ir žmogus – tai du neatskiriami aspektai. Juk tėvynėje žmogus gimsta. Tačiau žmogus joje ne tik gimsta, bet ir kuria savo gyvenimą, auga, tobulėja. Tai darydamas žmogus sykiu puoselėja ir pačią tėvynę, kuri žmogui visapusiškai yra svarbi. Viso to atsvara – tėvynės suteikiamas žmogui prieglobstis, ramybė ir harmonija. Būtent iš to galima spręsti, jog tėvynė ir žmogus tarpusavyje puoselėja ypatingą santykį. Dažniausiai jis būna labai tvirtas. Nors pasitaiko ir įvairiausių situacijų, kada tėvynės ir žmogaus santykis arba kitaip tariant, ryšys, nėra pats tvirčiausias. Situacijų gali būti įvairių. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje renkamasi analizuoti tėvynės ir žmogaus santykį. Todėl kalbėjimo pavyzdyje aptariama, kaip tėvynės ir žmogaus santykis yra plėtojamas lietuvių literatūros kūriniuose. Visa tai leidžia pamatyti, kokios yra žmogaus bei tėvynės santykių tendencijos, kuo šis santykis toks ypatingas, kad jis turi būti nuolat išlaikomas ir puoselėjimas. Sykiu tai skatina suvokti tėvynės ir žmogaus santykio svarbą ir reikšmingumą ne vien žmogui, tačiau ir pačiai tėvynei.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?