Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės ir žmogaus santykių tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kaip žmogus suvokia savo ryšį su tėvyne? 

Trumpas aprašymas:

Tėvynė ir žmogus – tai du neatsiejami ir praktiškai vienas nuo kito labai priklausantys objektai. Tėvynė yra svarbi žmogui, o žmogui ta tėvynė svarbi dar labiau. Tad, akivaizdu, jog iš to kyla tam tikras santykis. Kaip jis yra reprezentuojamas lietuvių literatūroje, kiek plačiau yra atskleidžiama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Tėvynė ir žmogus – tai du tarpusavyje labai susiję objektai. Tėvynei reikalingas žmogus taip pat, kaip ir žmogui tėvynė. Tėvynės poreikis žmogui yra siejamas su tėvynės pilnatve. Juk be žmonių ir be bendruomenės tėvynė negalėtų būti vadinama tėvyne. Na, o žmogui tėvynė yra reikalinga, nes būtent tėvynėje yra žmogaus gimtieji namai – saugi ir miela širdžiai erdvė. Žinoma, ne visada tėvynės ir žmogaus santykis yra idealistinis. Dar dažniau šis tėvynės ir žmogaus santykis yra grįstas įvairiausiais išbandymais, sunkumais ir kitokiomis gyvenimo peripetijomis. Tačiau tai ir parodo, kad santykis tarp tėvynės ir žmogaus gali būti labai įvairiapusiškas. Dažnai apie tokius tėvynės ir žmogaus santykius yra kalbama ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose per įvairias istorijas, pasakojimus, liudijimus ir kt. atsiskleidžia būtent šį tėvynės ir žmogaus santykių raida bei peripetijos. Taigi koks dažnai yra pastebimas tėvynės ir žmogaus santykis, kaip plėtojama tėvynės ir žmogaus santykių tema lietuvių literatūros kūriniuose, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?