Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės praradimas – įkvėpimo šaltinis. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Tėvynės praradimas – tai labai svarbus tėvynę mylinčio žmogaus praradimas. Todėl jis, kaip ir daugelis kitų veiksnių, puikiai pretenduoja į kūrybinio įkvėpimo šaltinių sąrašą. Tad kokiais principais tėvynės praradimas įvairių rašytojų kūryboje reiškiasi, kaip kūrybinio įkvėpimo šaltinis, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas kuriantis žmogus puikiai supranta, kad kūrybai yra reikalingas įkvėpimo šaltinis. Be įkvėpimo šaltinio, vargu ar galėtų būti sukuriami unikalūs kūriniai. Tad kiekvienas rašytojas visada uoliai bando įžvelgti savo įkvėpimo šaltinį įvairiausiose gyvenimo situacijose. Dažnai būna taip, kad įkvėpimo šaltinius randa ir net nekuriantys. Įkvėpimo šaltiniai gali reikšti ir motyvaciją tiesiog veikti. Tačiau bet kokiu atveju, įkvėpimo šaltinis kiekvienam yra svarbus objektas, be kurio nesivystytų gyvenimas. Nepaisant to, įkvėpimo šaltinių gali būti pačių įvairiausių. Tai gali būti muzika, tai gali būti knygos, tai gali būti santykiai su kitais žmonėmis. Tačiau šiuo atveju vienas svarbiausių žmogaus įkvėpimo šaltinių, kokie gali būti – tai tėvynės praradimas. Tėvynės praradimą neretai daugelis laikytų didžia tragedija, kuri sukelia ypatingai slogius, nemalonius jausmus. Tačiau būtent iš jausmų ir gimsta kūryba, o tėvynės praradimas šiuo atveju sukurdamas tuos jausmus ir tampa svarbiu įkvėpimo šaltiniu. Dažnai apie tokį įkvėpimo šaltinį, kaip tėvynės praradimas, kalbama ir literatūroje. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis literatūriniais kūriniais, argumentuojamas teiginys, kad tėvynės praradimas – tai įkvėpimo šaltinis.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?