Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Tėvynės tema lietuvių literatūroje. (2)  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Tevynes tema lietuviu literaturoje. Trumpas aprašymas: Tėvynė yra kiekvienam žmogui pats svarbiausias turtas. Gimtinėje žmogus gauna vertybių pagrindą, pasaulėžiūrą ir mentalitetą. Žmogus yra neatskiriamas nuo gimtojo krašto – jis visada išlieka žmogaus prisiminimuose. Tačiau tėvynę žmogus gali prarasti dėl įvairių skaudžių išgyvenimų – karų,trėmimų ar deportacijų. Todėl žmogus, netekęs tėvynės, gali kentėti. Literatūroje tėvynė yra dažnai nagrinėjama tema – gimtasis kraštas gali būti įvairiai vaizduojamas įvairių laikų autorių kūriniuose. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama tėvynės tema. Ilgas aprašymas: Tėvynė – tai žmogaus gimtoji erdvė. Būtent tėvynėje žmogus gimsta ir gimdamas tėvynę įgauna kaip didžiausią ir svarbiausią duotybę po jam suteiktos gyvybės. Svarbu ir tai, kad žmogaus santykis su tėvyne išlieka visą gyvenimą, o į tėvynę yra žvelgiama su didžiule pagarba, noru ją puoselėti ir išlaikyti. Tad tėvynė tampa idealizuojamu, itin svarbiu gyvenimo objektu. Tad nenuostabu, kad dėl tokio požiūrio ir apskritai po itin dažnų negandų tėvynėje, apie ją yra renkamasi rašyti net lietuvių literatūros kūriniuose. Būtent lietuvių literatūros kūriniai, kuriuose aprašoma lietuvių kasdienybė, gyvenimo peripetijos ir kt. panašūs veiksniai, atsispindi būtent tėvynė. Taigi tėvynės temą plėtoti literatūros kūriniuose renkamasi pačiais įvairiausiais būdais. Tad būtent kokiais principais ir metodais lietuvių literatūros kūriniuose yra atskleidžiama tėvynės tema, yra argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje. Sykiu kalbėjimo pavyzdyje atskleidžiant tėvynės temos peripetijas literatūriniuose kūriniuose, išskiriama ir tai, kuo tėvynė yra svarbi žmonėms, kodėl tėvynę reikia mylėti ir puoselėti bei apskritai kuo tėvynė yra ypatinga.

  Klasė: 10 klasė Kalbėjimo trukmė: 5 - 7 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!