Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės vaizdinys romantinėje Lietuvos literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūroje tėvynė – tai vienas dažniausiai aptariamų objektų. Ypač tai būdinga Romantizmo epochos Lietuvos literatūrai. Joje pateikiamas ypač platus ir ypač unikalus tėvynės vaizdinys. Tad koks jis yra iš tiesų, kokiais principais skleidžiasi to meto kūryboje bei kuo jis apskritai yra ypatingas, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Romantinė Lietuvos literatūra – tai Romantizmo epochoje, XIX a. parašyta literatūra. Romantinė literatūra formavosi pagal tendencingas prancūzų revoliucijos idėjas, kurių įtaka buvo išties nemenka. Taigi taip Lietuvoje formavosi romantinė literatūra, kurios pagrindiniai bruožai buvo susiję su gamtos kulto aukštinimu, fantazija, istorijos ir praeities aukštinimu bei kt. Todėl romantinės literatūros plotmėse Lietuvoje labai dažnai pasirodydavo šie aspektai. Tad neretai romantinę literatūrą įprasmindavo pasakojimai apie gamtą, praeitį ir kt., o kalbant apie praeitį, didžiulės reikšmės tuo metu turėjo tėvynė ir jos vaizdinys. Lietuva alinama didžiausių istorinių negandų bandė laikytis iš paskutiniųjų, todėl ne vienas romantinės literatūros kūrėjas per savo idealistinį požiūrį į praeitį ir jos garbinimą, neretai išskirdavo ir brangiosios tėvynės – Lietuvos – vaizdinius. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis svariais argumentais bei romantinės lietuvių literatūros idėjomis, yra argumentuotai pateikiama, koks tėvynės vaizdinys atsiskleidžia romantinės Lietuvos literatūros plotmėse bei kuo apskritai šis romantinėje literatūroje vaizduojamas tėvynei priklausantis vaizdinys yra ypatingas bei aktualus.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?