Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Tėvynės vizija karo ir pokario metų literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogus nebūtų žmogumi, jei neturėtų tėvynės. Tėvynė yra pirmoji vieta, kur žmogus įgyja kultūrinį pamatą ir vertybes, tėvynė amžiams lieka jo atsiminimuose ir atmintyje. Tačiau dėl įvairių išgyvenimų tėvynės vaizdinys gali kisti. Tam daug įtakos turi sudėtingi išgyvenimai – karai, trėmimai, deportacijos. Visi šie išgyvenimai keičia žmogaus santykį su tėvyne. Šiame kalbėjime yra analizuojama kaip kinta tėvynės vizija karo ir pokario metų literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Karas ir pokaris – tai du gana sudėtingi, žmonių vertybes, stiprybę bei požiūrį išbandę laikotarpiai. Karo metu žmonės kovojo už savo laisvę ir tautinį identitetą, o pokaryje stengėsi kiekvieną padarytą žalą ištaisyti. Tad akivaizdu, kad karo ir pokario metu vyravo gana daug idėjų, kurios pagrinde buvo susijusios su svarbiausiu žmonių gyvenimo objektu – tėvyne. Juk būtent kada vyko karas, žmonės rizikavo prarasti tėvynę, o pokaris šią tėvynės idėją sugražino ir pagyvino, leido ją priimti iš naujo ir permąstyti, kaip dar svarbesnį nei iki šiol objektą. Todėl būtent karo bei pokario metais suaktyvėjo literatūros kūrimas, stengiantis išplėtoti tėvynės temą bei tėvynės viziją, kuri reprezentuotų to meto žmonių požiūrį apie tautinį identitetą, tėvynės vaizdinius. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai aptariama, kokia tėvynei priklausė vizija, aprašoma būtent sudėtingaisiais karo bei pokario metais, įvairiuose literatūriniuose kūriniuose. Iš tokios analizės galima geriau suvokti, kaip žmones bei jų tėvynės viziją veikė karas ir pokaris.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?