Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Tolerancija kaip vertybė lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Tolerancija – tai visais laikais buvęs labai aktualus dalykas. Šiandien jis taip pat aktualus. Nemažai tolerancijos akcentų galima rasti ir lietuvių literatūros kūriniuose, tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai pasakojama, kaip tolerancija atsiskleidžia literatūroje kaip vertybė.

Ilgas aprašymas:

Tolerancija – tai tam tikras sociologinis terminas, kurio pagrindinė reikšmė susijusi su pakantumu kitokiems dalykams, nei kad įprasta. Tai gali būti pakantumas gyvenimo būdui, pakantumas elgesiui ir kt. Tačiau tolerancijos negalima maišyti su abejingumu. Toleranciją galima įvardinti kaip ne ignoravimo įrankį, o kaip įrankį supratimui. Svarbu tai, kad apie toleranciją yra kalbama jau nuo seno. Tolerancijos apraiškų galima pamatyti jau prieš daugelį amžių. Tačiau dar svarbiau yra tai, kad tolerancijos reiškinys labiausiai yra aktualus šiandien – šiandieninėje visuomenėje, kurioje vyrauja daug konservatyvumo. Todėl toleranciją pamažu galima pradėti laikyti vertybe, kuri, iš esmės, yra sklandaus gyvenimo pagrindas. Tik toleruodamas kitų nuomone, elgesį ar darbus, žmogus gali labiau susitelkti ties savimi ir mažiau kreipti dėmesį į aplinkos reiškinius, kurie ne visada būna priimtini. Juk gyvenime svarbi įvairovė, o įvairovę palaiko būtent tolerancija. Apie tolerancijai būdingus aspektus bei pačią toleranciją yra kalbama ir lietuvių literatūros kūriniuose. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis lietuvių literatūriniais kūriniais, argumentuotai aptariamas teiginys, kad tolerancija yra kaip vertybė.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?