Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Valdovai lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie valdovų paveikslus lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Šioje kalboje kalbėsiu apie valdovo paveikslą literatūroje. Valdovo paveikslas lietuvių literatūroje. Valdovų paveikslas literatūroje. Valdovų paveikslas lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Valdovų paveikslai lietuvių literatūroje – aktuali tema, analizuojanti ne tik kunigaikščių istorijas, pateikimą, bet ir besigilinanti į senosios Lietuvos, LDK laikų istoriją, istorines asmenybes. Žinoma, literatūra daugiau analizuoja vidines dramas, parodo, jog valdovai visų pirma yra žmonės, kuriems taip pat skauda, kurie kenčia, dvejoja, aukoja ir aukojasi. Kalba parašyta pasitelkiant laiko prizmę, vaizduojama, kaip kito valdovų paveikslai kintant epochoms. Tiksliau – kuo skyrėsi kunigaikščių aprašymai Renesanso, Realizmo bei Modernizmo laikotarpiu Lietuvoje.

Ilgas aprašymas:

Lietuva nuo seno turėjo labai daug įvairių valdovų. Vieni jų daugeliui yra žinomi geriau, kiti mažiau. Tačiau ir net nesusipažinus tinkamai su visais buvusiais Lietuvos valdovais, apie juos galima sužinoti iš pačių įvairiausių šaltinių. Pirmiausia apie valdovus galima sužinoti iš istorinių šaltinių. Tačiau, ko gero, labiausiai prieinama ir geriausiai suprantama terpė susipažinti su valdovų paveikslais bei charakteristika – tai lietuvių literatūra. Kadangi lietuvių literatūros kūriniuose apstu pačių įvairiausių pasakojimų, savaime suprantama, lietuvių literatūros kūrinių būna ir parašytų istorine tematika, paremtų istoriniais šaltiniais. Dar geriau, kai lietuvių literatūros kūriniai, šiuo atveju, senieji, paremti pirminiais šaltiniais taip pat pasakoja apie valdovus ir jų bruožus. Todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje išskiriami kone svarbiausi Lietuvos valdovai bei argumentuotai aptariama, kokie šių valdovų lietuvių literatūroje paveikslai atsiskleidžia, kuo jie yra svarbūs bei reikšmingi. Tad trumpai tariant kalbėjimo pavyzdys išskiria svarbiausius valdovus bei leidžia geriau pažinti šių valdovų charakteristikas daugiausiai istorinių įvykių kontekste.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?