Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Valstybė ir valstybingumo idėjos Justino Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas“. – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Aprašymas:

A.Einšteinas yra teigęs, kad „valstybė yra sukurta žmogui, o ne žmogus valstybei… Valstybė turėtų būti mūsų tarnu, o ne mes jos vergais“. Lietuvių tautai teko ilgai kovoti dėl vieningos ir stiprios valstybės – nuo pat šalies sukūrimo XIIIa. Jai teko kovoti su išorės priešais, kurie stengėsi pavergti šalį. Ilgai trukusi kova su kryžiuočiais baigėsi XIVa., o būtent tada Lietuvos valstybė buvo pati didžiausia per savo istoriją, joje buvo sukurta tuo metu moderni valdymo sistema. Vėliau Lietuva sukūrė bendrą Lenkijos ir Lietuvos valstybę, kurį gyvavo kelis šimtmečius, tačiau XVIIIa. pabaigoje ji buvo padalyta trijų galingų imperijų Europoje. XIXa. buvo sunkus ir sudėtingas amžius lietuvių tautai – ji patyrė priespaudą, draudimus ir kultūros naikinimą. Permainingas XXa. sukėlė daug skausmo ir praradimų – Lietuva ilgam prarado savo nepriklausomybę ir buvo okupuota daugiau nei pusę amžiaus, tačiau XXa. antrojoje pusėje sugebėjo atgauti nepriklausomybę. Ši ilga ir sunki valstybingumo istorija rodo, kokia svarbi tautai yra valstybė. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama valstybė ir valstybingumo idėjos Justino Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas“.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti išplėstinį planą,  skaidres ir  galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti kalbėjimą“ ir pasirinkite norimus priedus.  Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą, jei  Jūsų mokykla jau užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo kalbėjimo parašymui.


  • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
  • Apimtis: 750 žodžiai
  • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
  • Informaciniai šaltiniai: Yra
  • Kalbėjimo planas: Yra
  • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
  • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
  • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
  • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?