Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Viduramžių riterio idealas. Ar jis atitinka XXI a. jauno žmogaus idealą? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Viduramžiais vyravęs riterio kultas iškėlė labai daug idealų, kurių turėjo siekti riteriai – jauni, guvūs, idėjų ir gerų norų kupini žmonės. Tad kadangi XXI a. jaunas žmogus turi labai panašias į riterį savybes, galima kelti tvirtą klausimą – ar vidruramžių riterio idealai atitinka XXI a. jauno žmogaus idealus. Apie visa tai pasakojama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Viduramžiais, datuojamais nuo Antikos iki Naujųjų laikų, buvo labai svarbus riterio kultas. Riteris buvo suvokiamas kaip ginkluotas aukštesniųjų luomų pavaldinys, daug keliavęs ir atlikęs įvairius žygdarbius. Todėl riterį buvo galima suvokti, kaip ypatingą žmogų, kurio darbai ir elgesys atspindi visas svarbiausias moralines vertybes. Tikriausiai todėl iš viduramžių laikotarpio šiandien galima pateikti tikrai nemažai riterio idealo pavyzdžių, kurie buvo pastebimi tuo metu, o dar svarbiau, kad daugelis jų buvo aprašyti įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose. Svarbu tai, kad nors ir šie laikai visiškai nepanašūs į viduramžius, pagal polėkius, jėgą ir kt. panašius veiksnius, riteriu galima laikyti ir jauną žmogų. Jaunas žmogus taip pat turi aukštus idealus, bando atlikti svarbius žygdarbius ir darbus. Tačiau kyla klausimas – ar tikrai jaunas žmogus ir jauno žmogaus idealas atspindi viduramžių riterio idealą? Kaip yra iš tiesų, argumentuotai pateikiama šiame kalbėjimo pavyzdyje, atsakant į užduotą temos klausimą apie viduramžių riterio ir jauno žmogaus ryšį bei remiantis įvairiais literatūriniais kūriniais.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?