Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vienišumo ir atstumtumo išgyvenimas lietuvių poezijoje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių poezija gausi įvairiausių temų ir patirčių. Tačiau viena ryškiausių, gal net ir aktualiausių tokių temų ir patirčių yra vienatvė bei atstumtumas. Visa tai puikiai sutelpa pastarųjų dešimtmečių lietuvių poezijoje labai įvairiomis situacijomis. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra plačiau nagrinėjama, kaip į žmogaus gyvenimą ateina vienišumas ir atstumtumas bei kaip tokie išgyvenimai pateikiami lietuvių poezijoje.

Ilgas aprašymas:

Kiekvienas žmogus gyvenime yra unikalus ne vien savo asmeniniais charakterio bei būdo bruožais, tačiau ir savo patirtimis, išgyvenimais bei jausmais. Būtent vienas iš tų svarbių bei unikalių žmogaus išgyvenamų jausmų – tai vienišumas bei atstumtumas. Tiek vienišumą, tiek atstumtumą galima įvardinti, kaip gana neigiamą būseną, kurią žmogus jaučia būdamas užsidaręs, įskaudintas ar nusivylęs. Žinoma, vienišumui bei atstumtumui išgyventi yra ir daugelis kitokių priežasčių. Tačiau kiekviena jų yra svarbi ir vienišumo bei atstumumo išgyvenimas yra labai aktualus. Būtent dėl atstumtumo ir vienišumo išgyvenimo žmogus yra įdomus. Juk neretai sakoma, kad kuo vienišesnis ir atstumtesnis žmogus, tuo jo vidiniai suvokimai, mąstymas, yra spalvingi ir pritraukiantys. Tad savaime suprantama, kodėl lietuvių kūriniuose, ypač poezijoje, labai dažnai įžvelgiamas šis vienišumo ir atstumtumo išgyvenimas, išreiškiamas pačiais poetiškiausiais apibūdinimais. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai aptariama, kokiais būdais atsiskleidžia vienišumo bei atstumtumo išgyvenimai įvairiuose lietuvių poezijos kūriniuose, sykiu pabrėžiant kuo šis vienišumo bei atstumtumo išgyvenimas lietuvių poezijos kūriniuose yra ypatingas.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?