Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vyro ir moters santykiai lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Vyro ir moters santykių vaizdavimas lietuvių prozoje. Vyro ir moters santykių vaizdavimas literatūroje. Vyro ir moters santykiai literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra yra turtinga savo pateikiamomis temomis skaitytojui. Tad šiuo atveju, viena iš tų temų – vyro ir moters santykiai. Tai yra tikriausiai pati aktualiausia tema tiek jaunesniam, tiek vyresniam žmogui, kadangi vyrų ir moterų santykius matome kasdien. Tad kaip tie vyro ir moters santykiai akcentuojami bei pateikiami literatūriniuose kūriniuose, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Vyro ir moters santykiai – tai vieni dažniausiai aptariamų santykių. Dažnai apie vyrus ir moteris yra kalbama visuomenėje. Šis santykis tarp vyro ir moters yra kiekvienam aktualus, nes būtent per vyrą ir moterį jungiantį santykį susikuria šeimos, vėliau papildančios vyro ir moters santykius tėvų ir vaikų santykiais. Tad vyrui ir moteriai priklausantys santykiai yra aktualūs ir neprarandantys savo reikšmės niekada. Kadangi vyro ir moters santykis yra įdomus bei aktualus kiekvienam, apie šiuos santykius dažnai renkamasi kalbėti ir lietuvių literatūros kūriniuose. Žinoma, dažnai šis santykis nėra akivaizdus, o jeigu ir yra akivaizdžiai aprašomas, dažnai yra siejamas su meilės tema, kuri vėlgi yra labai svarbi, ką jau bekalbėti, kad tiek meilės, tiek vyro bei moters santykių vaizdavimai lietuvių literatūroje dažniausiai būna labai skirtingi, bet svarbiausia – unikalūs. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje yra gilinamasi į vyro bei moters santykius. Todėl kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai aptariama, kokie vyro ir moters santykiai atsiskleidžia lietuvių literatūros kūriniuose, kokie šiems santykiams priklauso motyvai bei kuo apskritai šis santykis tarp vyrų ir moterų yra svarbus.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?