Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Vyro paveikslas lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie vyro paveikslą lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Vyras – tai stiprybės simbolis. Tačiau tas stiprumas ir apskritai vyro unikalumas reiškiasi per pernelyg daug faktorių, apie kuriuos idealiai galima sužinoti iš lietuvių literatūros. Todėl šioje kalboje kalbama apie garsiausius lietuvių literatūros kūrinius ir vyrų paveikslus, vaizduojamus juose.

Ilgas aprašymas:

Vyras – tai stiprybės, drąsos, narsos, ryžto simbolis. Todėl nenuostabu, kad jau nuo pat seno moterys neturėjo teisių, skirtingai nei vyrai. Būtent vyrams buvo suteikiama visa galia ir privilegijos. Vyrai buvo šeimos išlaikytojai, medžiotojai, stipriosios grandies atstovai, turintys visas jiems suteiktas bei siūlomas gyvenimo perspektyvas. Tad tai yra tradicinis vyrui priklausantis paveikslas. Vis tik, bėgant amžiams, taip pat kaip ir paminėtos moters, vyro paveikslas taip pat kito. Vyrui priklausančios savybės padaugėjo, jų vyro charakteristikoje ir bruožuose atsirado vis daugiau. Todėl vyrai, kaip asmenybės, tapo labai įvairialypiai. Vyrai pasidarė ir kiek jautresni, supratingesni. Tačiau svarbiausia, kad apie vyrui priklausančius bruožus ir apskritai vyro paveikslą, daug rašoma lietuvių literatūros kūriniuose. Juose dažniausiai vyras būna pagrindinis veikėjas. Todėl vyrui skiriama daug dėmesio. Tačiau net jeigu ir vyras pasirodo kaip antraplanis personažas, jo savybės išryškėja ne ką mažiau. Todėl lietuvių literatūra puikiai perteikia vyro paveikslą. Tačiau koks yra vyro paveikslas bei kokie bruožai jam priklauso, argumentuotai aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?