Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogaus lemtis lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai unikali terpė aktualiausiems žmonių gyvenimo aspektams aprašyti. Vienas jų – tai žmogaus lemties atvaizdavimas. Apie ją lietuvių literatūroje rašoma išties nemažai. Tad būtent šiame kalbėjime, remiantis lietuvių literatūros kūriniais, nupasakojama, kokia yra žmogaus lemtis, matoma lietuvių literatūros kūriniuose bei sykiu nupasakojama, kodėl tokia lemtis yra reikšminga.

Ilgas aprašymas:

Likimas – tai sąvoka, kuri dažniausiai suvokiama, kaip žmogaus didžiosios gyvenimo kelionės rezultatas arba tikslas. Taigi likimą galima vadinti ir lemtimi. Lemtis su likimu labai susijusi, nes būtent daugelis žmonių gyvenami ir patirdami tam tikras gyvenimo negandas, yra linkę sakyti, jog tokia buvo žmogaus lemtis ir su lemtimi nepakovosi. Todėl tradiciškai mąstant, žmonės tiki lemtimi, nori to ar ne. Tam nėra atskiro paaiškinimo. Tačiau kiekvieno žmogaus lemtis yra individuali. Ji gali būti įvairi. Pavyzdžiui, vienam gali būti lemta mirti jaunam, kitam žmogui lemtis gali būti parengusi ilgus ir, rodosi, nesibaigiančius gyvenimo išbandymus tam, kad šis pagaliau atrastų save. Kiekvienas savo lemtį interpretuoja savaip. Būtent todėl apie žmogaus lemties procesus, poveikį ir apskritai sampratą, nemažai informacijos galima rasti ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose atpasakojant veikėjų žmonių gyvenimus ir jų peripetijas, atsiskleidžia žmogaus lemties vaizdinys, parodantis, kokia tikėtina žmogaus lemtis buvo. Taigi kokia žmogaus lemtis atvaizduojama lietuvių literatūros kūriniuose, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?