Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Žmogaus pasirinkimas kritinėse situacijose. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogaus gyvenimas yra įvairialypis, todėl žmogus jame patiria labai daug ką. Viena tokių patirčių – kritinės situacijos. Jose dažniausiai žmogui tenka elgtis daug apsukriau nei įprastai, ypatingai tada, kai tenka pasirinkti vieną ar kitą pasirinkimą. Todėl apie tai, kokie yra žmogaus pasirinkimai kritinėse situacijose, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.

Ilgas aprašymas:

Kritinės situacijos – tai sudėtingi gyvenimo atvejai, kurių žmogus dažniausiai bijo, kadangi kritinėms situacijoms laikas nėra planuojamas. Su kritinėmis situacijomis žmogus gali susidurti labai netikėtai ir visiškai tam nepasiruošęs. Taigi kritinių situacijų sampratą galima įvardinti ir kaip netikėtų, daug stiprybės reikalaujančių ir žmogų išbandančių iššūkių virtinę. Kai žmogus susiduria su kritine situacija – viskas tampa nepaprastai sudėtinga, ypač jeigu žmogus priverstas rinktis. Dažnai tai būna pasirinkimai tarp gėrio ir blogio, stiprybės ir palūžimo. Todėl žmogaus pasirinkimas kritinių situacijų metu visada yra sudėtingas ir svarbiausia – lemtingas. Būtent kritinėse situacijose reikalaujami pasirinkimai žmogui kainuoja labai daug nervų ir sukelia didžiulę įtampą. Tad daugelis tokių kritinių situacijų pavyzdžių ir žmogaus pasirinkimų tose kritinėse situacijose dažnai aprašomi literatūriniuose kūriniuose. Juose pateikiami atvejai leidžia geriau suprasti kritinių situacijų specifiką bei žmogaus gyvenimo peripetijas tose situacijose. Būtent todėl šiame kalbėjimo pavyzdyje ir yra kreipiamas didžiausias dėmesys į būtent kritinių situacijų poveikį žmogaus pasirinkimui. Todėl kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiama, koks žmogaus pasirinkimas ir kaip jis plėtojamas kritinių situacijų metu, ką žmogaus pasirinkimas lemia.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?