Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2019

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 9-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂 Pasirinkite Jūs dominančią potemę ir atsisiųskite lietuvių kalbos mokomąjį kalbėjimą per 5 minutes! Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Žmogaus pasirinkimo problema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Žmogaus pasirinkimo ir apsisprendimo tema lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Žmogus gyvenime paprastai turi daug problemų ir jų daugelis yra atskleidžiama literatūroje. Vienos didesnės, kitos problemos yra mažesnės, bet kiekviena jų yra svarbios. Tad viena tų problemų – pasirinkimo problema. Kokios dažniausiai užklumpa pasirinkimo problemos paprastus žmones literatūroje, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje.Žmogaus pasirinkimo ir apsisprendimo tema lietuvių literatūroje.

Ilgas aprašymas:

Žmogaus gyvenimas jau nuo pat mažens yra sudėtingas. Taip yra todėl, kad žmogui tik gimus tenka įžengti į pavojingą, sudėtingą ir iššūkių kupiną erdvę, kuri daugiau ar mažiau gyvenime grūdina žmogų. Tačiau svarbiausia, kad žmogus gimsta su prigimtine laisve ir gali elgtis bei mąstyti taip, kaip jam norisi, pagal jo moralinius nuostatus bei vertybes. Tačiau net ir turint tą prigimtinę laisvę, žmogus susidurdamas su problemomis ir iššūkiais gyvenime, neretai negali išsisukti nuo vienos iš esminių gyvenimo problemų – pasirinkimo problemos. Dažnai tokią pasirinkimo problemą inicijuoja sudėtingos gyvenimo situacijos, kuriose žmogus greitai ir labai efektyviai turi nuspręsti, ką jam daryti. Tačiau tokiu atveju žmogui kyla įtampa, daug abejonių ir apmąstymų, nes pasirinkimas turi būti teisingas, nes pasirinkimą daug kas interpretuoja kaip lemiamą gyvenimo aspektą. Tad tokios ir panašios pasirinkimo problemos dažnai akcentuojamos ir lietuvių literatūros kūriniuose per įvairias gyvenimiškas situacijas. Todėl šiame kalbėjime argumentuotai pateikiama, kokiais principais atsiskleidžia žmogaus pasirinkimo problemos lietuvių literatūros kūriniuose.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 9-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?