Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

✅Žmogaus prigimties prieštaringumas Lietuvos literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

✅Žmogaus prigimties prieštaringumas Lietuvos literatūroje. Žmogaus prigimties ir būties opozicija Lietuvos / lietuvių literatūroje. Žmogaus prigimties prieštaringumas lietuvių literatūroje.

Trumpas aprašymas:

Žmogaus prigimtis – tai labai abstraktus objektas, kurį kiekvienas suvokia skirtingai. Tačiau nepaisant to, akivaizdu, jog prigimtis kartais gali būti ir labai prieštaringa. Tad kaip atsiskleidžia žmogaus prigimties prieštaringumo motyvai, plačiau aptariama šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairių XX a. lietuvių rašytojų kūryba.

Ilgas aprašymas:

Žmogaus prigimtis yra iš tiesų gana abstraktus objektas. Taip yra todėl, kad žmogaus prigimtį galima suvokti kaip labai individualų, kiekvienam žmogui priskirtą unikalų dalyką, kuris lydi kiekvieno gyvenimą. Būtent todėl labai dažnai žmonės tarpusavyje diskutuoja ir kalba apie žmogaus prigimtį, kaip neišaiškinamą objektą. Tačiau prigimties nereiškia išsiaiškinti. Žmogaus prigimtis dažnai būna savaime suvokiama pačiam žmogui. Tačiau nepaisant to, žmogaus gyvenimo sudėtingame kelyje pasitaiko žmogaus prigimties prieštaringumo aspektų. Tai reiškia, kad žmogus dažnai suvokdamas savo prigimtį, pradeda elgtis nebesiremdamas ja. Žmogus tarsi pasikeičia. Todėl žmogaus prigimties reikšmė mažėja, o žmogaus prigimties prieštaringumas didėja, skatindamas elgtis visiškai priešingai, kartais net amoraliai. Todėl būtent tokių, su žmogaus prigimtimi susijusių pasakojimų ir istorijų yra tikrai nemažai lietuvių literatūros kūriniuose. Juose per itin gyvenimiškas, kartais net kiek psichologinio aiškinimosi reikalaujančias situacijas, išsamiai perteikiamos žmogaus prigimties prieštaringumo idėjos. Taigi ir šiame kalbėjime, remiantis Lietuvos literatūros kūriniais, argumentuotai aptariama, kaip žmogaus prigimties prieštaringumas reiškiasi lietuvių literatūroje.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?