Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Žmogaus vertybės XXa. lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

XXa. buvo permainingas ir labai sunkus – jo metu įvyko du pasauliniai karai, kurie nusinešė daugybę žmonių gyvybių. Tačiau šie karai ne tik sunaikino žmonių gyvenimus, bet ir keitė jų pasaulėžiūrą ir vertybes. Išlaikyti vertybes kritinėje situacijoje yra neapsakomai sunku – žmogus yra spaudžiamas ir naikinamas brutalios aplinkos, tad žmogui tampa ypač sunku priešintis. Vis dėlto, bet kokiu istoriniu laikotarpiu egzistuoja vertybės, kurio išlieka per ilgus amžius. Šiame kalbėjime yra nagrinėjamos žmogaus vertybės.

Ilgas aprašymas:

XX a. žvelgiant per istorinę prizmę, be jokių abejonių buvo itin permainingas ir itin sunkus laikotarpis lietuviams ir lietuvių tautai. Būtent XX a. vyko daug rizikingų įvykių, kurie apeliavo į tėvynės ir savojo tautinio identiteto netekimą. Tad tuo metu žmonių gyvenimus kaustė du pasauliniai karai, nusinešę daug žmonių gyvybių, tremtys, okupacijos ir kt. įvykiai. Savaime suprantama, kad tokios istorinės situacijos keitė ir formavo ir žmonių požiūrius bei pasaulėjautą, nes išlaikyti savas vertybes buvo labai sunku. Tačiau jeigu jos ir išliko, tapo itin svarbiomis. Taigi žmogus XX a. vertybių turėjo įvairių ir daugelis jų buvo susiję su paminėtais istoriniais įvykiais. Todėl daugelis tų žmogaus vertybių, svarbių tuo laikotarpiu, atsispindi ir XX a. lietuvių literatūroje, reprezentuojančioje to meto žmonių gyvenimą. Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje ir yra aptariama, kokios žmogaus vertybės atsiskleidžia XX a. lietuvių literatūroje, sykiu aptariant šių vertybių reikšmingumą ne tik pačiam žmogui, tačiau ir visuomenei.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?