Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ar charakteris lemia žmogaus likimą? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

✅Šioje kalboje kalbėsiu apie tai, ar charakteris lemia žmogaus likimą? Ar žmogaus charakteris lemia jo tolimesnį gyvenimą? Kas lemia zmogaus likima.

Trumpas aprašymas:

Žmogaus charakteris yra išties svarbus. Būtent jis žmogui suteikia tam tikrus pamatus jo pasirinkimuose. Tačiau ne visad tie pasirinkimai yra teisingi ir ne visad žmogaus charakteris diktuoja teisingas detales žmogaus gyvenime, todėl taip yra sprendžiamas žmogaus likimas – arba teigiama, arba neigiama linkme. Tad apie visa tai plačiau yra šnekama šioje kalboje, remiantis klasikiniais lietuvių literatūros rašytojų kūriniais, kuriuose pateikiamos gana panašios, tačiau ir kartu kontrastingos situacijos, leidžiančios plačiau pažvelgti į žmogaus charakterio svarbą žmogaus likimo atžvilgiu.

Ilgas aprašymas:

Žmogaus charakteris – tai unikalus psichologinis žmogaus aspektas, kurį sudaro tam tikros žmogaus savybės, galinčios prognozuoti arba lemti žmogaus poelgius, pasirinkimus ar kitus panašius aspektus. Tad charakterio aspektai kiekvienam žmogui yra labai reikšmingi. Jie gali lemti beveik visą žmogaus gyvenimą. Tačiau kyla klausimas – ar charakteris gali lemti žmogaus likimą? Į šį klausimą yra atsakyti gana sunku. Juk žmogaus likimas neretai negali būti numatytas. Likimo suvokimas neretai siejamas su nežinomybe. Na, o charakteriui lemti likimą yra tikimybė, tačiau sunku suprasti, kaip tai galėtų įvykti. Šiuo atveju, analizuojant charakterio reikšmę žmogaus likimo lėmime, labai padeda įvairūs literatūriniai kūriniai. Literatūriniuose kūriniuose pateikiamos autentiškos situacijos bei individualūs herojų išgyvenimai bei patirtys – atskleidžia veikėjų charakterius. Na, o juos žinant, stebint tolimesnę jų gyvenimo istoriją, aprašytą kūriniuose, galima pamatyti, kaip tai paveikia veikėjų gyvenimus. Tad būtent šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis literatūriniais kūriniais, argumentuotai aptariama, ar charakteris iš tiesų gali lemti žmonių likimus.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?