Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Ar didžiausia teisėja – sąžinė? (2)  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: „Sąžinė yra dorybės sargybinis“, – štai kaip yra teigęs šveicarų poetas ir fizionomistas Johanas Kasparas Lavateras. Sąžinė – vienintelis turtas, kurį turime be išimties. Sąžiningumas yra pirmasis skyrius išminties knygoje, tad švari sąžinė yra nuolatinė šventė. Nors sąžinės žaizdos galutinai niekuomet neužgyja, tačiau vis dėlto būtina pažvelgti į savo sielos gelmes ir suprasti tikrąsias gyvenimo vertybes, laikančias šį kupiną išbandymų pasaulį. Taigi, sąžinė ir teisia už blogus nuopelnus, ir tuo pačiu išmoko permąstyti savo vertybes. Ilgas aprašymas: Žodį „sąžinė“ girdime beveik kasdien. Šis žodis figūruoja visų gyvenimuose, kaip didžiausias dorovingo gyvenimo pamatas arba kaip tam tikras prasmingo ir ramaus gyvenimo rodiklis. Kitaip tariant, sąžinė, vis tik, gali būti suvokiama bei vadinama netgi tam tikra žmogaus teisėja. Kad sąžinė gali būti žmogui teisėja, akivaizdu, tačiau ar sąžinės vaidmuo žmogaus gyvenime yra toks didžiulis bei ar būtent sąžinė yra didžiausia žmogaus teisėja, kelia didelį susirūpinimą ir klausimą. Žinoma, kiekvieno žmogaus požiūris į sąžinę ar į sąžinės veikimą gyvenime gali būti labai individualus ir netgi išskirtinis. Tačiau šiame kalbėjimo pavyzdyje sąžinės objektas, kaip esminis, yra analizuojamas kur kas giliau, remiantis įvairiais literatūriniais tekstais, galinčiais išsamiai atsakyti į kylantį klausimą – ar didžiausia teisėja yra sąžinė? Taigi šiame kalbėjimo pavyzdyje aptariama sąžinės objekto samprata bei veikimas, taip pat sykiu analizuojant konkrečius atvejus, pateikiamus įvairiuose literatūriniuose kūriniuose, leidžiančiuose geriau suvokti šį sąžinės reiškinį bei jo veikimo teisiant žmogų principus bei motyvus, apie kuriuos galbūt paprastai nesusimąstytume.

  Klasė: 12 klasė Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!