Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ar įmanoma suderinti laisvę ir atsakomybę? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Atsakomybę už savo veiksmus gali priimti tik laisvi žmonės. Ar įmanoma suderinti pareigą ir laisvę?

Trumpas aprašymas:

Laisvė ir atsakomybė yra labai skirtingi aspektai, tačiau neretai kyla klausimas, ar, vis tik, šiuos aspektus galima suderinti. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje tai ir yra daroma. Kalbėjimo pavyzdyje plačiai ir argumentuotai pateikiama, kokiais atvejais laisvės ir atsakomybės suderinimas yra įmanomas, o kada – ne. Tam įrodyti remiamasi įvairiais literatūriniais kūriniais.

Ilgas aprašymas:

Žmogus – tai ypatingas individas. Jis turi tam tikras savas moralines nuostatas, pomėgius ir požiūrį į gyvenimą. Kiekvienas iš šių aspektų kiekvienam žmogui individualus, tačiau tolygiai svarbus bei reikšmingas. Pavyzdžiui, žmonėms svarbi laisvė – gebėjimas laisvai reikšti save, laisvai gyventi, nebūti priespaudoje, priklausant nuo kažkieno kito. Tačiau žmonėms taip pat svarbi ir atsakomybė – pareiga ką nors atlikti ar atsakyti už savo elgesį. Neretai gyvenimas žmonėms susiklosto taip, kad tenka derinti šiuos du aspektus. Tačiau matoma, kad suderinti laisvės ir atsakomybės aspektus nėra lengva. Išeitis būtų rinktis arba laisvę, arba atsakomybę, bet neretai žmogus nenori aukoti nei vieno iš tų objektų. Todėl žmogus būdamas ištvermingas ir labai sumanus, bando derinti laisvę ir atsakomybę. Tačiau ar tai išvis įmanoma padaryti? Ar įmanoma suderinti laisvės ir atsakomybės troškimą savo gyvenime? Į šį klausimą argumentuotai yra atsakoma šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis tokias situacijas analizuojančiais literatūriniais kūriniais bei juose pateiktomis individualiomis situacijomis.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 3 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?