Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Ar literatūrą galima vadinti istorinės patirties liudytoja?  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Literatūra turi daug paskirčių. Ji skirta pamokyti, papasakoti gražias meilės ar panašias istorijas, sužadinančias žmogaus širdį ir apskritai mąstymą. Negana to, literatūra gali būti ir istorinės patirties liudytoja. Kodėl taip ją galima vadinti? Ogi todėl, kad lietuvių literatūroje galima atrasti labai daug kūrinių, kurių tematika asocijuojasi su svarbiausiais istoriniais įvykiais. Taigi šioje kalboje remiantis konkrečiais argumentais bei kūriniais atsakoma į klausimą, ar visgi literatūra gali būti įvardijama kaip ta literatūra, kuri atskleidžia istorinę žmonių patirtį.Lietuvių literatūra – žmogaus patirčių liudytoja. Ilgas aprašymas: Istorija – tautos ir apskritai viso pasaulio pamatas, kuris rodo kiekvieno gyvenimo reiškinio pradą bei susidarymo priežastis. Nors atrodo, kad istorija, likusi praeityje yra niekam neįdomi, ji, vis tik, liudija ir pagrindžia mūsų egzistenciją. Taigi istorija, akivaizdu, jog liudija pasaulį ir jo reiškinius. Tačiau kam paliudyti istorinę patirtį? Objektyviai žvelgiant į istorinės patirties reikšmę ir daugelio pasaulio reiškinių paskirtį, būtų galima sakyti, kad tam labiausiai tinkamas objektas būtų literatūra. Tačiau žvelgiant į literatūrinių kūrinių kontekstą, skaitant pasakojimus, kuriuose žmonės kalba apie savo patyrimus, regėtus vaizdus, įvykusias situacijas istorinių įvykių metu, skatina labiau susimąstyti, ar, vis tik, nepagrįstas šaltiniais literatūrinis pasakojimas gali būti vadinamas istorinės patirties liudytoju. Tad šio kalbėjimo pavyzdžio pagrindinė užduotis – tai atsakyti į šį klausimą bei paaiškinti tokių aspektų reikšmes. Tai yra ypatingai reikšminga žvelgiant į literatūros naudojimą kasdienybėje, stengiantis sužinoti daugiau apie istoriją, ne tik apie žmonių išgyvenimus, sykiu sužinant, ar tikrai literatūriniai kūriniai yra tokie išsamūs įgauti istorinio liudijimo sampratą.

  Klasė: 12 klasė
  Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  12 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!