Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Ar literatūra moko gyventi? – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Žmogus jau nuo pat mažens augdamas susipažįsta su jį supančiu pasauliu, tačiau jam, kaip augančiai ir tobulėjančiai asmenybei – to neužtenka. Žmogui reikia daugiau. Todėl literatūra dažniausiai yra viena tų alternatyvų, kuri ugdo žmogų, nors aplinkui galima rasti ir visokiausių kitokių būdų, kurie mokytų žmogų. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, argumentuotai aptariamas klausimas – ar tikrai literatūra moko žmogų?

Ilgas aprašymas:

Literatūra – tai viena populiariausių meno rūšių, kuri ypatingai aktuali buvo jau nuo pat seniausių laikų. Literatūros kūrinių ištakų galima rasti net ir prieš mūsų erą. Tad būtent toks argumentas galėtų leisti suprasti tai, jog literatūriniai kūriniai – tai amžių išmintis. Juk literatūroje sutalpinta tai, kas buvo aktualu bei reikšminga tuo metu, kada buvo rašomi literatūros kūriniai. Taigi literatūriniuose kūriniuose pateikta informacija yra tam tikras šaltinis, kuris atskleidžia tam tikras laikotarpių tendencijas skaitytojams arba taip pat leidžia praleisti turiningai savo laisvalaikį. Būtent dėl to ne vienas žmogus tiki, kad literatūra yra vienas tų objektų, kuris moko gyventi. Mokyti gyventi – tai pateikti išsamią informaciją apie gyvenimą, mus supančią aplinką ir esminius vykstančius pasaulyje procesus. Toks mokymas gyventi orientuotas į žmogaus esybės praturtinimą. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis svariais argumentais bei žvelgiant į literatūrą ir joje dažniausiai pateikiamą turinį, atsakoma į klausimą – ar literatūra iš tiesų moko žmones gyventi.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?