Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Ar žmogus gali pasipriešinti likimui? – 10 klasės (PUPP)

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Kiekvienas žmogus turi savo likimą. Dažnai žmogui nutinka įvykiai, kurie kardinaliai pakeičia ar sugriauna žmogaus gyvenimą. Kad ir kaip žmogus bandytų pakeisti savo likimą, kad ir kiek pastangų dėtų, jis negali pasipriešinti įvykiams. Dėl to gali atrodyti, kad likimas visiškai valdo žmogų, tačiau žmogus gali pasipriešinti ir kurti savo likimą kad ir kaip sunku tai būtų. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama ar žmogus gali pasipriešinti likimui.

Ilgas aprašymas:

Akivaizdu, jog kiekvienas individas šiame gyvenime turi savo likimą. Dažnai tikima, kad likimo neįmanoma pakeisti ir jis yra nulemtas. Dar kiti nuoširdžiai tiki, kad likimą kuriasi pats žmogus savo veikla ir pasirinkimais. Bet kokiu atveju, vis vien žmogaus gyvenimas dėliojasi tam per tam tikrą šabloną, kuris tam tikrais atvejais gali būti redaguojamas. Dažnai žmogus likimą pakeisti viliasi gerąja linkme, tačiau taip pat taip bandant kažką keisti, galima pakeisti likimą blogąja linkme. Bet kokiu atveju, žmogus tokiomis situacijomis stengiasi pasipriešinti savajam likimui. Svarbiausia, jog tokių atvejų, kada žmogus priešinasi likimo vingiams, gausu literatūriniuose kūriniuose. Būtent todėl, remiantis literatūrinių kūrinių situacijomis, įvairių veikėjų išgyvenimais, susiduriant su likimu ir bandymu jį pakeisti, šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai atsakoma į svarbų klausimą – ar žmogus gali pasipriešinti likimui? Atsakant į šį likimo pasipriešinimo klausimą sykiu yra analizuojama, kaip žmogus gali keisti likimą, o jeigu negali – tai kodėl neįmanoma pasipriešinti likimo vingiams ir kodėl apskritai kartais žmogui yra svarbu priešintis likimui.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 10 klasė (PUPP)
 • Apimtis: 750 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 5 iki 7 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 1 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?