Konsultuojame: +37068586980 arba Potemes.lt@gmail.com

Atjauta ir gailestis lietuvių literatūroje.  
9.8 (2 atsiliepimai)

Gaukite mokymus ir šį kalbos pavyzdį per 5 min!
Perkant gausite ( * Pasirinktinai ):
 • Pavyzdinis kalbos tekstas;
 • Išplėstinis kalbos planas;
 • Skaidrės (pateiktis)*;
 • Galimus egzaminavimo klausimus*;
 • Mokymus.
 • Plačiau apie šį kalbėjimą

  Trumpas aprašymas: Dažnai žmonės išgyvena sunkius įvykius, kurie jiems sukelia daug skausmo. Tuomet žmonės jaučiasi esą palaužti gyvenimo ir jiems yra sunku toliau gyventi. Tokiems žmonėms labiausiai reikia kitų žmonių palaikymo – atjautos. Svarbiausia yra tai, kad nuskriaustas žmogus nesijaustų vienišas. Tačiau ne kiekvienas žmogus sugeba atjausti – dažnai žmonės tiesiog gailisi kitų žmonių arba jiems kiti žmonės visai nerūpi. Šiuolaikinėje visuomenėje atjauta ir gailestis pamažu keičiasi ir nyksta. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama atjauta ir gailestis. Ilgas aprašymas: Lietuvių literatūra – tai mūsų tėvynės – Lietuvos – meninis palikimas ateities kartoms, kuriame sudėta lietuvių mentaliteto dalis ir lietuviškoji išmintis. Lietuvių literatūros kūriniuose labai svarbūs žmonės ir jų gyvenimas bei tame gyvenime pasirodančios įvairios situacijos, atspindinčios ne tik lietuvišką mentalitetą ir išmintį, tačiau ir tiesiog įprastą lietuvio charakteristiką. Tad dažnai sakoma, jog lietuviškajai charakteristikai būdingiausia atjauta bei gailestis. Sykiu tai yra svarbios krikščioniškosios vertybės. Atjauta reprezentuoja gebėjimą priimti save ir kitus, suprasti bei atleisti, na, o gailestis yra siejamas su užuojauta, nuolankumu ir kt. panašiais aspektais. Taigi lietuvių literatūroje yra labai dažnai kalbama apie atjautą ir apie gailestį, kaip tam tikrus gyvenimo aspektus, kuriuos turėtų savyje jausti kiekvienas žmogus. Tačiau kaip reiškiasi atjauta ir kaip reiškiasi gailestis? Šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, yra argumentuotai pateikiama, kaip lietuvių literatūroje yra plėtojama atjautos bei gailesčio tema bei kokiais principais atjauta ir gailestis yra atvaizduojami, aptariama šių dviejų aspektų reikšmė bei vertė žmogaus gyvenime.

  Klasė: 12 klasė Kalbėjimo trukmė: 8 - 10 min.

  Mūsų tikslas - kad kiekvienas kalbėtų drąsiai!

  ...

  Patirtis

  13 metų padedame moksleiviams siekti aukščiausio rezultato lietuvių kalbos ir literatūros srityje.

  ...

  Tikriname

  Visa mokomoji medžiaga yra tikrinama lietuivų kalbos mokytojo - eksperto.

  ...

  Konfidencialumas

  Siekiant sukurti jaukią mokymosi aplinką, visas procesas yra konfidencialus.

  Ką klientai sako apie „Potemes.lt“?

  Labai rekomenduoju. Komanda puikiai bendradarbiauja ir pateikia rekomendacijas.
  Domas, 12 klasė
  Šaunu, jokių priekaištų ir labai ačiū jums, nes susitelkiau ties kalba paskutine minute 😂😊
  Miglė, 12 klasė
  Mokymus ir medžiagą gavau iškart! Visi norai atitiko. 🙂
  Mantas, 10 klasė
  Geras puslapis. Padeda su kalbos įskaitos pasiruošimu. Patariu pirkti iš čia.
  Salomėja, 12 klasė

  Dažnai užduodami klausimai

  Potemes.lt siūlo puikią išeitį visiems norintiems įsigyti, tačiau neturintiems banko sąskaitos. Apmokėjimą galima atlikti per Maximos kasas, Perlo terminalus ir kt. būdais atsiskaitant grynais pinigais. Daugiau skaitykite apie mokėjimo būdus čia: Atsiskaitymo būdai.

  Visą mokomąją medžiagą galėsite atsisiųsti iškart po apmokėjimo. Mokymai organizuojami kas savaitę.

  Įsigijus mokymus, gausite prieigą prie konkrečios mokymosi medžiagos. Įvykdžius visus mokymų instrukcijos etapus, galėsite savo jėgomis pasiruošti lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitai.

  Liko neatsakytų klausimų? Susisiekite su mumis!