Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Atjauta ir gailestis lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Dažnai žmonės išgyvena sunkius įvykius, kurie jiems sukelia daug skausmo. Tuomet žmonės jaučiasi esą palaužti gyvenimo ir jiems yra sunku toliau gyventi. Tokiems žmonėms labiausiai reikia kitų žmonių palaikymo – atjautos. Svarbiausia yra tai, kad nuskriaustas žmogus nesijaustų vienišas. Tačiau ne kiekvienas žmogus sugeba atjausti – dažnai žmonės tiesiog gailisi kitų žmonių arba jiems kiti žmonės visai nerūpi. Šiuolaikinėje visuomenėje atjauta ir gailestis pamažu keičiasi ir nyksta. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama atjauta ir gailestis.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių literatūra – tai mūsų tėvynės – Lietuvos – meninis palikimas ateities kartoms, kuriame sudėta lietuvių mentaliteto dalis ir lietuviškoji išmintis. Lietuvių literatūros kūriniuose labai svarbūs žmonės ir jų gyvenimas bei tame gyvenime pasirodančios įvairios situacijos, atspindinčios ne tik lietuvišką mentalitetą ir išmintį, tačiau ir tiesiog įprastą lietuvio charakteristiką. Tad dažnai sakoma, jog lietuviškajai charakteristikai būdingiausia atjauta bei gailestis. Sykiu tai yra svarbios krikščioniškosios vertybės. Atjauta reprezentuoja gebėjimą priimti save ir kitus, suprasti bei atleisti, na, o gailestis yra siejamas su užuojauta, nuolankumu ir kt. panašiais aspektais. Taigi lietuvių literatūroje yra labai dažnai kalbama apie atjautą ir apie gailestį, kaip tam tikrus gyvenimo aspektus, kuriuos turėtų savyje jausti kiekvienas žmogus. Tačiau kaip reiškiasi atjauta ir kaip reiškiasi gailestis? Šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais lietuvių literatūros kūriniais, yra argumentuotai pateikiama, kaip lietuvių literatūroje yra plėtojama atjautos bei gailesčio tema bei kokiais principais atjauta ir gailestis yra atvaizduojami, aptariama šių dviejų aspektų reikšmė bei vertė žmogaus gyvenime.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?