Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Žiaurumas lietuvių literatūroje. Kalbėjimas apie žiaurumus lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Kodėl žmogus kartais būna žiaurūs?

Trumpas aprašymas:

Žiaurumas pasaulyje yra labai dažnas akcentuojamas veiksnys, kurio reikšmė žmonių gyvenimuose yra labai didelė. Žiaurumas dažnai akcentuojamas ir lietuvių literatūroje, todėl šioje kalboje pasakojami žiaurumo motyvai, pagrindžiami svariais argumentais.

Ilgas aprašymas:

Žiaurumas – tai vienas iš žmogaus charakteristikos bruožų, kuris dažniausiai yra paremtas moraliniu ir psichologiniu asmens aspektu, kadangi tik per žmogaus mąstymą įmanoma įgyvendinti pačius beprotiškiausius dalykus. Kaip kad ir šiuo atveju žiaurumą atspindinčius procesus. Paprastai žiaurumą galima laikyti kraštutiniu žmogaus poelgių bruožu, kuris yra negatyvus ir skaudinantis bei žeidžiantis kitus žmones, neigiamai veikiantis kitų gyvenimus. Tad žiaurumą galima įvardinti kaip pykčio protrūkį, psichologinį žmogaus nesvarumą, pamirštant svarbiausias moralines vertybes bei tendencijas. Tad žiaurumo reiškinių galima išvysti visur. Jie palyginti yra labai dažni bei svarbiausia, kad daugiau ar mažiau, reiškiasi beveik visose gyvenimo situacijose. Tokios situacijos neretai pateikiamos ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose atvaizduojami įvykiai parodo žmonių veiksmus, iš kurių ir galima matyti, ar žmogaus poelgis yra susijęs su žiaurumu ar ne. Todėl sykiu galima pamatyti, kas yra žiaurumas bei kokie motyvai jį išduoda. Taigi ir šiame kalbėjimo pavyzdyje yra argumentuotai aptariama, kokiais principais reiškiasi žiaurumas lietuvių literatūroje.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
4 (80%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?