Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Atsakomybės ir pareigos tema lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Atsakomybė ir pareiga – du sudėtingi dalykai, kurių nei vienas žmogus negali išvengti. Atsakomybė ir pareiga kartais žmogui būna suteikiama ar pasirenkama ne jo paties, bet visuomenės ar kitų žmonių, pavyzdžiui, tėvų. Ir žmogui ne visada būna lengva įvykdyti šią atsakomybę ir pareigą – kartais žmogus būna tam per jaunas, kartais tai tiesiog nėra žmogaus pašaukimas. Tad atsakomybės ir pareigos santykis žmogui visada išlieka opus klausimas. Šiame kalbėjime yra nagrinėjama atsakomybė ir pareiga.

Ilgas aprašymas:

Ten, kur atsakomybė, visada bus ir pareiga. Tiek atsakomybė, tiek pareiga yra tarpusavyje du labai susiję objektai, kurie siejami su žmogaus gyvenimo tikslingumu. Atsakomybė šiuo atveju – tai būtinybė atsakyti už savo veiksmus, poelgius bei pasirinkimus, suvokiant galimas pasekmes. Na, o pareiga šiuo atveju yra tai, dėl ko dažniausiai žmogus jaučiasi atsakingas ir prijaučia atsakomybę, kaip pareigas atliekant reikšmingą žmogaus savybę ar bruožą. Taigi įžvelgiant gana glaudų ryšį tarp atsakomybės ir pareigos, savaime suprantama, kad iš to galima išskirti atskirą atsakomybės ir pareigos temą. Atsakomybių ir pareigų tema dažnai aptariama lietuvių literatūros kūriniuose. Juose daugelis veikėjų bando atlikdami pareigas prijausti atsakomybę. Tačiau atvejų, kur atsakomybė ir pareiga pasirodo, yra pačių įvairiausių ir pačių individualiausių. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje kiek nuodugniau žvelgiama į atsakomybių ir pareigų temą bei argumentuotai pasakojama, kokiais principais atsiskleidžia atsakomybės ir pareigos tema lietuvių literatūros kūriniuose, pabrėžiant, kuo atsakomybė ir pareiga yra svarbios žmogui.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?