Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2020

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 10-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei kalbėjimas Jūsų mokyklai jau užimtas, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą naujo pavyzdinio kalbėjimo parašymui 🙂

Lietuvio paveikslas įvairių laikotarpių lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Lietuviai – gana įdomūs ir savotiški žmonės, kurių charakteristikos yra be galo įvairios. Dažnai jos akcentuojamos ir literatūriniuose kūriniuose, kurie pabrėžia lietuvių tokį savitumą. Todėl šioje kalboje detaliai aptariamas lietuvio portretas, remiantis garsiausiais lietuvių literatūros kūriniais bei jų siužetais ir veikėjų charakteristikomis, kurios padeda atskleisti lietuvių portretus.

Ilgas aprašymas:

Lietuvių tauta – tai darbšti, stipri, protinga bei garbinga tauta. Tad, akivaizdu, jog ir lietuvis turėtų būtent toks. Tačiau nepaisant viso to, dažnas žmogus lietuvį reprezentuoja tradiciškai – kaip liūdną, darbui ir šeimai pagrinde gyvenime atsidavusį, santūrų žmogų. Būtent aptarti lietuvių įvardijimai reprezentuoja tradicinį mąstymą. Vis tik, derėtų į lietuvio paveikslą pažvelgti giliau, nes, tikėtina, kad lietuvio paveikslas gali būti kur kas spalvingesnis ir įvairesnis. Taigi lietuvio paveikslui aptarti ne vien pagal abstraktų mąstymą ir tradicinę nuožiūrą, šiuo atveju labiausiai padėtų įvardinti ne kas kita, kaip tik lietuvių literatūriniai kūriniai, parašyti įvairiais laikotarpiais. Skirtingais laikotarpiais parašyti lietuvių literatūros kūriniai gali parodyti, kaip preliminariai tradicinis požiūris į lietuvio paveikslą galėjo kisti bei apskritai kokios detalės galėjo pasikeisti, tobulėti. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje, remiantis įvairiais skirtingų laikotarpių lietuvių literatūros kūriniais, argumentuotai aptariama, koks iškyla lietuvio paveikslas, sykiu aptariant, kokie bruožai lietuviui priklauso, kuo jie ypatingi bei kodėl lietuvio paveikslas yra toks svarbus bei reikšmingas visuomenei.

Kartu su kalbėjimu galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 10-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?