Jūsų patogumui paruošėm supaprastintą paiešką. Įrašykite raktinį žodį ir raskite sau tinkantį kalbėjimą, pastraipą, rašytoją. Sąrašas atsiras suvedus nors vieną raktažodį:

Kalbėjimo potemės 2021

Konsultuojame ir rašome pavyzdinius, mokomuosius kalbėjimus jau 11-us metus, todėl galite pasikliauti mumis! 🙂  Jei turite klausimų, rašykite el. paštu Potemes.lt@gmail.com

Dramatiškos istorijos motyvai lietuvių literatūroje. – 12 klasės (VBE) kalbėjimas

potemes nuotrauka
potemes nuotrauka
potemes nuotrauka

Trumpas aprašymas:

Dažnai istorija būna sudėtinga ir dramatiška – kiekviename amžiuje įvyksta skaudūs istoriniai įvykiai, kurie paliečia ne tik šalies, bet ir kiekvieno žmogaus gyvenimus, mąstymą ir pasaulio suvokimą. Ypač tokių įvykių yra kupina Lietuvos istorija – lietuvių tautai teko patirti daugybę karų,okupacijų ir kitų sunkumų. Tad dramatiški istorijos motyvai yra gana dažna tema lietuvių literatūroje. Šiame kalbėjime yra nagrinėjami dramatiški istorijos motyvai.

Ilgas aprašymas:

Drama – tai gyvenimo pamatas, ant kurio pastatytas žmonių gyvenimas. Dažniausiai kiekvienas gyvenime susiduria su dramomis. Dramos dažniausiai reiškiasi arba vidinio žmogaus konflikto metu, arba tarpusavio konflikto metu, kada susiduria tam tikros priešiškos jėgos, interesai, požiūriai ir kt. panašūs objektai. Taigi iš dramos kyla ir dramatiškumo sąvoka. Žinoma, kai kalbama apie dramatiškumą, jis gali būti dažnai siejamas ne vien su tam tikromis interesų kolizijomis. Dramatiškumas gali būti siejamas ir su daugeliu literatūrinių kūrinių, kuriuose dramatiškos istorijos turi labai aiškią, subtiliai pateiktą siužetinę liniją, sugebančią sudominti skaitytoją. Taigi dramatiškumas literatūriniuose kūriniuose perteikiamas pačiais įvairiausiais būdais, per įvairiausius konfliktus, diskusijas ir kt. Dažnai dramatiškų istorijų pasitaiko ir lietuvių literatūros kūriniuose. Juose atvaizduojami herojai vėlgi susiduria su gyvenimo drama tiek savo asmeniniu, tiek aplinkinių atžvilgiu. Tad šiame kalbėjimo pavyzdyje giliau žvelgiama į dramatiškas istorijas lietuvių literatūroje. Taip pat kalbėjimo pavyzdyje argumentuotai pateikiama, kokie dažniausiai dramatiškų istorijų motyvai atsiskleidžia lietuvių literatūroje bei kuo toks motyvų panaudojimas yra svarbus dramai, istorijos vystymui.

Prie kiekvieno kalbėjimo galėsite įsigyti šiuos priedus:

 • išplėstinį planą;
 • skaidres;
 • galimus egzaminavimo klausimus.

Spauskite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite norimus priedus.

Patikrinkite ar nesiuntėm šio kalbėjimo į Jūsų mokyklą. Jeigu Jūsų mokykla jau yra užimta, parašykite mums el. paštu Potemes.lt@gmail.com, suderinsime terminą per kurį parašysime naują kalbėjimą.


 • Kategorija: 12 klasės (VBE) kalbėjimas
 • Apimtis: 1200 žodžiai
 • Kalbėjimo trukmė: Nuo 9 iki 10 minučių
 • Informaciniai šaltiniai: Yra
 • Kalbėjimo planas: Yra
 • Skaidrės: Yra
Įvertinimas:
5 (100%) 2 balsai


Kodėl verta pirkti iš Potemes.lt?
 • Mokomųjų kalbėjimų rašyme turime 11-ių metų patirtį.
 • Visiems kalbėjimams yra paruošti išplėstiniai planai, skaidrės, galimi egzaminavimo klausimai bei informaciniai šaltiniai.
 • Visi kalbėjimai yra pakartotinai patikrinami profesionalaus redaktoriaus!
Ką turi pasakyti mūsų klientai?